مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

اعتراض ایران به دولت سومالی در پی شلیک به کشتی ماهیگیری ایرانی


مجله اینترنتی راه ما: سخنگوی وزارت خارجه در مورد پیگیری وضعیت کشتی‌ ماهیگیری ایرانی در سومالی و اتفاقاتی که برای آنها رخ داده است، تصریح کرد: پیگیری وضعیت ماهیگیران به صورت جدی از سوی وزارت خارجه در حال بررسی است.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/19 - 4 ماه پیش
به گزارش گروه سیاسی  مجله اینترنتی راه ما،  بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشور با محکوم کردن اقدام گارد ساحلی Coast Guard سومالی در شلیک کردن به کشتی ماهیگیری ایرانی که بنابر اخبار منجر به کشته شدن کاپیتان این کشتی شده است، گفت: از کانال‌های موجود ایران اعتراض خود را به سومالی در این ارتباط اعلام کرده است و پیگیر وضعیت دیگر ماهیگیران این کشتی هستیم.
در روز دوشنبه مقامات منطقه پونت لند سومالی مدعی شدند که یک کاپیتان کشتی ایرانی به فرمان گارد ساحلی این کشور بی‌توجهی کرده است و در اثر ضرب گلوله کشته شده است.
محمد عبدی حاشی، ‌ فرمانده نیروهای حفاظت از بندر \"بوصاصو\" در گفت‌وگو با رسانه‌های داخلی سومالی مدعی شد که نیروهای گارد ساحلی آن کشور بعد از رصد کردن یک کشتی ایرانی که در حال ماهیگیری به طور غیر قانونی در ساحل راس حافون بوده است، یک عملیات امنیتی انجام داده‌اند.
وی همچنین مدعی شد که کادر و خدمه کشتی که 8 ایرانی بودند به فرمان گارد ساحلی بی‌توجهی کردند و تلاش داشتند که فرار Escape کنند اما کاپیتان این کشتی به ضرب گلوله کشته شد.
این مسوول امنیتی همچنین مدعی شد که نیروهای گارد ساحلی که مسئولیت حفاظت از سواحل پونت لند را بر عهده دارند توانستند کشتی ایرانی به همراه خدمه‌اش را دستگیر کنند و هویت آنها به زودی کشف خواهد شد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است