Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

حضور طارمی در جام جهانی قطعی شد؟


مهدی طارمی چرا به دادگاه CAS شکایت کرد؟

منتشر شده در تاریخ 1396/07/18 - 2 ماه پیش
وبسایت نود: با شکایت کردن مهدی طارمی به دادگاه CAS و تعلیق شدن محرومیتش، احتمال از دست دادن جام‌جهانی برای این بازیکن وجود داشت و همین مساله باعث شده بود تا این بحث مطرح شود که طارمی که ۲۰ روز از محرومیتش گذشته دیگر اعتراضی به این قضیه نخواهد کرد. با این حال طارمی با مدرکی که در رسانه‌ها منتشر کرد شکایتش به دادگاه CAS‌ را اعلام کرد.
طارمی با وکلای سوئیسی‌اش در نهایت تصمیم گرفت که این شکایت را انجام داده و شانس خود را برای کم‌تر یا لغو شدن محرومیتش امتحان کند. تصمیم طارمی و ریسک کردن بر سر حضور در جام جهانی، باعث شد بحث‌های زیادی درباره درست یا غلط بودن تصمیم طارمی مطرح شود. اما آیا طارمی با این شکایت در مورد رفتن یا نرفتنش به جام‌جهانی ریسک کرده است؟ جواب این سوال این را صمد ابراهیمی در کانال تلگرامی‌اش با استناد به بندی منتشر کرده و زیر آن نوشته است: «بند ٣ ماده ١٧ نقل و انتقالات فيفا. تيم ملي كشور مربوط به بازيكن محروم بازي داشته باشد مانعي براي بازي كردن وجود ندارد.»
بند ۳ ماده ۱۷ قانون نقل و انتقالات فیفا در این مورد حکمی دارد که می‌گوید مشکلی برای طارمی و حضور در جام‌جهانی بوجود نخواهد آمد. در این بند از قرارداد آمده است: «محرومیت ورزشی در بازه زمانی بین آخرین بازی رسمی فصل و اولین بازی رسمی فصل بعد معلق خواهد ماند. در صورتی که در بازه زمانی بین آخرین بازی فصل و اولین بازی فصل بعد بازیکن محروم بخواهد در تیم ملی کشور خود بازی نماید، در حالی که تیم کشورش در مرحله نهایی یک مسابقه بین المللی شرکت کرده باشد مانعی برای بازی کردن وی وجود ندارد.»
مهدی طارمی هم با راهنمایی وکلایش و با استناد به این بند به دادگاه کاس شکایت کرده تا شاید هم بتواند برای پرسپولیس هر چه زودتر به میدان برود و هم در هر شرایطی، جام‌جهانی را هم از دست نخواهد داد. طارمی در صورت تعلیق محرومیت و شکست در دادگاه CAS، تنها بازی‌های آخر این فصل و ابتدای فصل بعد را از دست می‌دهد و تحت هر شرایطی می‌تواند در جام جهانی به میدان برود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است