مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

رسانه‌ها در خدمت احزاب نباشند/ فرهنگ‌سازی مهم‌ترین رسالت رسانه‌ها


یزد ـ نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد با اشاره به نقش و اهمیت رسانه‌ها گفت: رسانه‌ها برای خدا و خلق خدا کار کنند و در خدمت احزاب نباشند.

منتشر شده در تاریخ 1396/04/26 - 7 ماه پیش
به گزارش مجله اینترنتی راه ما، آیت‌الله محمدرضا ناصری امروز در دیدار با هیئت رئیسه انجمن صنفی خبرگزاری‌ها و مدیران مسئول پایگاه‌های خبری استان یزد با اشاره به اینکه در دنیا نسبت به مسئله خبر برداشت‌ها و رفتارهای متفاوتی انجام می‌شود، اظهار داشت: برخی افراد رسانه‌ها را بنگاه‌های خبری و اطلاع‌رسانی می‌دانند که در مسائل مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و دیگر عرصه‌ها فعالیت می‌کنند.
وی با بیان اینکه این اقدام کار خوب و ارزشمندی است، ادامه داد: برخی اوقات رسانه‌ها به عنوان ابزار کار حزب و گروه و دسته‌های سیاسی قرار می‌گیرد و هرچه آنها بگویند و بخواهند، نشر می‌دهند و هرچه مخالف سیاست آنها باشد را مطرح نمی‌کنند و به مسائل مورد نیاز جامعه توجهی ندارد.
نماینده ولی فقیه در استان یزد خاطرنشان کرد: بعضی رسانه‌های دیگر هم به دنبال خبرها و سوژه‌های داغ هستند که به وسیله این سوژه‌ها مردم را مشغول اخبار و رسانه خود می کنند و صحت و سقم اخبار برای آنها اهمیتی ندارد.
ناصری با بیان اینکه چنین اقداماتی بیشتر برای کسب پول انجام می‌شود، افزود: امروز در دنیا رسانه‌های بسیاری داریم که با پول‌های عربستان صعودی و رژیم صهیونیستی فعالیت می‌کنند و به دنبال تطهیر جنایت‌های آنها هستند.
امام جمعه یزد، فریب را یکی از سیاست‌های چنین رسانه‌هایی دانست و گفت: استکبار جهانی و متحدان ظالم آنها همچون رژیم صهیونیستی و سعودی برای اینکه بتوانند به جنایت‌های خود ادامه دهند، این رسانه‌ها را با پول‌های هنگفت می‌خرند و به وسیله این ابزار مهم، سر مردم را به مسائل حاشیه‌ای و بعضا دروغ، گرم می‌کنند که هیچکس به ظلم و ستم آنها توجهی نداشته باشد.
وی با بیان اینکه در آمریکا تمام فعالیت‌های سیاسی منحصر به دو حزب می‌شود و این دو حزب اجازه فعالیت و بزرگ شدن به هیچ حزب دیگری نمی‌دهند، خاطرنشان کرد: با این وجود آمریکا و انگلیس و دیگر مستکبران جهان سعی دارند در کشورهای دیگر جهان هزاران حزب درست و به این وسیله مردم را درگیر فعالیت‌های سیاسی غیرضروری کنند.
نماینده ولی فقیه در استان یزد به ظلم‌هایی که استکبار جهانی به ویژه پیش از انقلاب و در زمان جنگ تحمیلی علیه ملت ایران و دیگر کشورهای مظلوم جهان روا داشته‌اند اشاره کرد و ادامه داد: علت اصلی این چنین اقداماتی این است که آنها اسلام را قبول ندارند و چون به دنبال حکومت بر تمام جهان هستند، نمی‌توانند حاکمیت خداوند را قبول کنند.
وی تاکید کرد: رسانه ها باید به دنبال خدمت به خلق خدا و حرکت در مسیر خدا باشند و نباید خود را اسیر احزاب، گروه‌ها، مسائل غیرضروری و ... کنند بلکه باید در مسیر آنچه که صلاح مردم است قدم بردارند و مردم را نسبت به هر آنچه که آنها را در مسیر گمراهی قرار می‌دهد، آگاه کنند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است