مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

اینفوگرافی: چه کشورهایی قصد سفر به ماه را دارند؟


معمولا هزینه های بسیار زیاد سفر انسان به ماه و همچنین جذابیت پروژه های دیگری مانند سفر به مریخ و مسکونی کردن آن به عنوان اصلی ترین دلایل عدم تمایل کشورها به اجرای پروژه های سفر به ماه عنوان می شود. اما در چند سال گذشته برخی از سازمان های فضایی در نقاط مختلف جهان از تمایل خود برای بازگشت به تنها قمر زمین سخن گفته اند.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/18 - 3 ماه پیش
مجله سخت افزار: سفر به کره ماه پس از سال 1969 و پروژه موفقیت آمیز آپولو 11 توسط ناسا جزو برنامه های هیچ سازمان فضایی در جهان قرار نگرفت. معمولا هزینه های بسیار زیاد سفر انسان به ماه و همچنین جذابیت پروژه های دیگری مانند سفر به مریخ و مسکونی کردن آن به عنوان اصلی ترین دلایل عدم تمایل کشورها به اجرای پروژه های سفر به ماه عنوان می شود. اما در چند سال گذشته برخی از سازمان های فضایی در نقاط مختلف جهان از تمایل خود برای بازگشت به تنها قمر زمین سخن گفته اند.
اخیرا ایلان ماسک مدیرعامل کمپانی فضایی اسپیس ایکس هم اعلام کرد این شرکت قصد دارد با همکاری با سازمان های دیگر یک ایستگاه فضایی در نزدیکی ماه برقرار کرده، به ارسال فضانورد به این سیاره بپردازد و در نهایت از آن برای تسهیل برنامه مسکونی کردن مریخ استفاده کند. حتی برخی از دانشمندان نیز راهکارهایی برای ساختن یک جو مصنوعی پیرامون ماه و مسکونی کردن و ایجاد حیات بر روی آن ارائه کرده اند که البته بسیار بلندپروازانه به حساب می آید.
اما چه کشورهایی قصد سفر به ماه را دارند؟ در اینفوگرافی زیر به صورت خلاصه با کشورها و کمپانی هایی که برنامه های خود را برای سفر به ماه اعلام کرده اند آشنا می شویم.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است