مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

اعلام آمادگی ۶۶ نفر برای اهدای جسد در کشور


مجله اینترنتی راه ما: مدیر اجرایی واحد فرآوری بافت و پیوند نسوج با اشاره به لزوم رضایت محضری برای اهدای جسد، گفت: تا‌کنون 66 نفر برای اهدای جسد اعلام آمادگی کرده‌اند.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/18 - 4 ماه پیش
به گزارش  مجله اینترنتی راه ما،  امین رادمنش، مدیر اجرایی واحد فرآوری بافت و پیوند نسوج پزشکی قانونی در ارتباط با اهدای جسد اظهارداشت:به دلیل اعلام سازمان پزشکی قانونی کشور مبنی بر اهدای جسد برای استفاده در مراکز آموزشی و دانشگاهی تاکنون 66 نفر ضمن تماس با این مرکز برای اهدای جسد اعلام آمادگی کرده‌اند.
وی در خصوص روند اعلام آمادگی اهدای جسد افزود: افرادی که به اهدای جسد خود برای استفاده در مراکز آموزشی تمایل دارند می توانند با شماره 55442844 و 55442644 تماس بگیرند و آمادگی خود را اعلام کنند.
رادمنش اظهار داشت: پس از اعلام آمادگی از طریق تماس تلفنی و ثبت مشخصات فرد، وی برای ثبت رضایت محضری به یکی از دفترخانه های مشخص شده از سوی سازمان معرفی می شود و رضایت‌نامه خود را به شکل محضری به ثبت می‌رساند.
مدیر اجرایی واحد فرآوری بافت و پیوند نسوج خاطرنشان کرد: در شهر تهران دو محضر برای معرفی علاقه‌مندان اهدای جسد مشخص شده است و از آنجا که تمام هزینه‌های این اقدام توسط سازمان پرداخت می‌شود، متقاضیان اهدای جسد باید به یکی از این دو محضر مراجعه کنند.
به گفته وی از رضایت نامه اخذ شده یک نسخه در اختیار فرد داوطلب قرار می گیرد و یک نسخه نیز برای سازمان پزشکی قانونی کشور ارسال می شود.
رادمنش با تأکید بر اینکه برای اظهار آمادگی اهدای جسد هیچ نیازی به مراجعه به پزشکی قانونی نیست گفت: افراد طی تماس تلفنی با شماره های اعلام شده از نحوه انجام کار مطلع و در صورت تمایل به اهدای جسد، محضر نزدیک‌تر به محل سکونتشان برای اخذ رضایت نامه به آنان معرفی می شود، ضمن آنکه نسخه رضایت نامه نیز توسط محضر برای پزشکی قانونی ارسال خواهد شد.
مدیراجرایی واحد فرآوری بافت و پیوند نسوج در پایان تصریح کرد: سازمان پزشکی قانونی کشور به منظور رفاه حال شهروندان و دسترسی راحت‌تر متقاضیان اهدای جسد به دفترخانه‌ها، در پی افزایش تعداد محضرخانه‌های طرف قرارداد با این سازمان است...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است