Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

بازگشایی آخرین طبقه کولوسئوم رومی به روی عموم


اکنون همه طبقات کولوسئوم روم، محل تاریخی مبارزات گلادیاتور‌ها و نماد امپراتوری روم باستان، به روی عموم باز شده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/18 - 2 ماه پیش
برترین ها: اکنون همه طبقات کولوسئوم روم، محل تاریخی مبارزات گلادیاتور‌ها و نماد امپراتوری روم باستان، به روی عموم باز شده است. این آمفی تئاتر پنج طبقه بین سال‌های ۷۰ تا ۸۰ میلادی ساخته شده و زمانی ۵۰ تا ۸۰ هزار تماشاچی را در خود جای می‌داده است که نبردهایی که روی کف دایره‌ای آن اتفاق می‌افتاد را تشویق می‌کردند.
اگرچه کولوسئوم یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری رم است، بسیاری از قسمت‌های آن به دلایل ایمنی به روی مردم بسته بود. با افتتاح قسمت زیرزمینی و سومین طبقه در سال ۲۰۱۰ قسمت‌های جدید کم کم به روی عموم باز شد؛ و اکنون از اول نوامبر ۲۰۱۷ گردشگران می‌توانند از دو طبقه بالای کولوسئوم نیز برای اولین بار در ۴۰ سال اخیر بازدید کنند. این جایگاه که ۴۰ متر بالاتر از سکوی دایره‌ای بود برای عوام و افراد طبقه پایین اجتماع در نظر گرفته شده بودند که روی نیمکت‌های چوبی می‌نشستند یا می‌ایستادند تا نمایش را تماشا کنند.
یکی از مزایای این صندلی‌ها چشم انداز وسیع فوق العاده به شهر بود. کسانی که روی نیمکت‌های طبقه پنجم می‌نشستند چشم انداز باشکوهی از تپه پالاتین، فروم رومی و مناطق اطراف را می‌دیدند. افتتاح طبقات بالایی پس از یک دوره طولانی بازسازی انجام می‌شود. شرکت کفش و کالاهای چرمی ایتالیایی حدود ۳۰ میلیون دلار روی بازسازی کولوسئوم در سال ۲۰۱۱ سرمایه گذاری کرده است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است