Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

تیم ملی روسیه زیر ذره‌بین


دومین بازی تدارکاتی، مهم‌تر از اولی است. توگو نه اما روسیه را می‌توان محکی جدی برای تیم ملی ایران دانست.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/18 - 2 ماه پیش
ایران ورزشی: دومین بازی تدارکاتی، مهم‌تر از اولی است. توگو نه اما روسیه را می‌توان محکی جدی برای تیم ملی ایران دانست. تیمی پرقدرت با انبوهی از بازیکنان حاضر در لیگ حرفه‌ای این کشور و البته دو لژیونر که مقابل تیم ملی ایران بازی خواهند کرد. باید دید جدال کی‌روش و چرچسوف روی نیمکت ایران و روسیه چه نتیجه‌ای در پی خواهد داشت؟ آیا کی‌روش به دوران بی‌شکستی خود ادامه خواهد داد یا چرچسوف پس از برد پرگل مقابل کره جنوبی، این بار دومین حریف آسیایی خود را مغلوب خواهد کرد؟
ایران و روسیه. بازی جذابی است که در کازان برگزار خواهد شد. یک طرف ایران است که عنوان بهترین تیم آسیا را با خود یدک می‌کشد و سمت مقابل روسیه‌. تیمی که میزبان جام جهانی است و می‌کوشد با آمادگی کامل در این مسابقات حاضر شود.
دوئل دروازه‌بان‌های قدیمی روی نیمکت
روی نیمکت دو تیم دو مربی صاحب سبک حضور دارند. کارلوس کی‌روش و استانیسلاو چرچسوف. نکته جالب درباره این دو مربی، دوران بازیگری‌شان است. هر دو دروازه‌بان بوده‌اند و این تنها وجه مشترک کی‌روش و چرچسوف است. البته که دوران بازیگری چرچسوف طلایی‌تر از کی‌روش است. کی‌روش حد فاصل سال‌های 1968 تا 1974 دروازه‌بان باشگاه فرویاریو ده نامپولا بوده. باشگاهی نه چندان مطرح در موزامبیک. کی‌روش جز این 6 سال دیگر عضو تیمی نبوده و خیلی زود پا به عرصه مربیگری گذاشته است.
ماجرای چرچسوف اما با کی‌روش زمین تا آسمان فرق دارد. چرچسوف در 4 مقطع عضو اسپارتاک مسکو بوده و البته پیراهن لکوموتیو مسکو را هم بر تن کرده است. چرچسوف دو فصل برای دینامو درسدن آلمان بازی کرده و 6 فصل هم پیراهن تیرول اینسبوروک را پوشیده.
چرچسوف 8 بازی برای تیم ملی شوروی و 39 بازی برای تیم ملی روسیه انجام داده است. او حد فاصل سال‌های 1992 تا 2002 در ترکیب تیم ملی روسیه به میدان رفته و عنوان بهترین دروازه‌بان این کشور را در اختیار داشته. چرچسوف دو بار در سال‌های 1989 و 1990 به‌عنوان بهترین دروازه‌بان شوروی انتخاب شده و سال 1992 هم بهترین دروازه‌بان روسیه بوده. جالب‌تر اینکه دو فرزند چرچسوف به نام‌های مدینا و استانیسلاو هم دروازه‌بان هستند و در دینامو مسکو عضویت دارند.
ستاره‌های روسیه، آکنفیف و ژیرکوف
نام دو بازیکن تیم ملی روسیه، بیشتر از باقی بازیکنان در دنیای فوتبال شنیده شده. اولی ایگور آکنفیف که دروازه‌بان و کاپیتان روسیه است و دیگری یوری ژیرکوف که سابقه بازی در چلسی را در کارنامه دارد. آکنفیف 26 سال (از 5 سالگی تا امروز ) است که در باشگاه زسکا مسکو عضویت دارد. او 373 بازی برای این تیم انجام داده و البته 102 بار هم در ترکیب تیم ملی روسیه بازی کرده. ژیرکوف هم 79 بازی ملی برای روسیه انجام داده و حالا عضو زنیت سن پترزبورگ است.
زنیت رکورددار در تیم ملی روسیه
باشگاه زنیت سن پترزبورگ که این روزها در صدر جدول رده‌‌بندی لیگ روسیه قرار دارد، بیشترین سهمیه را در تیم ملی به خود اختصاص داده است. 7 بازیکن زنیت که سرمربی‌اش روبرتو مانچینی است در تیم ملی روسیه عضویت دارند. زسکا مسکو با 5 بازیکن و سه تیم لکوموتیو مسکو، روبین کازان و اسپارتاک مسکو با سه بازیکن در رده‌های بعدی قرار دارند. جالب اینکه تیم نه چندان مطرح توسنو دو بازیکن در تیم ملی روسیه دارد اما آمکار پرم که سعید عزت‌اللهی آنجا بازی می‌کند نماینده‌ای در جمع شاگردان چرچسوف ندارد.
چرچسوف بدون دستیار روس
مهم‌ترین اعضای کادر فنی تیم ملی روسیه – به جز سرمربی – دو مربی خارجی هستند. میروسلاو روماچنکو از بلاروس که دستیار اول چرچسوف است و گینتاراس استایوس از لیتوانی که به‌عنوان مربی دروازه‌بان‌ها در تیم ملی روسیه فعالیت می‌کند.
فقط دو لژیونر
با هزینه‌های هنگفتی که در لیگ روسیه صرف می‌شود، دیگر شاهد بازیکنان مطرح این کشور در لیگ‌های اروپایی نیستیم. به همین دلیل هم است که در ترکیب تیم ملی روسیه فقط نام دو لژیونر مشاهده می‌شود. رومن نیوستادلر که در فنرباغچه بازی می‌کند و کنستانتین راش که عضو باشگاه کلن در بوندس لیگا است.
عملکرد ناموفق چرچسوف
آگوست 2016 بود که پس از برکناری لئونید اسلوتسکی از سرمربیگری تیم ملی روسیه، چرچسوف هدایت این تیم را بر عهده گرفت. این مربی در حدود یک سال اخیر، 13 بار روی نیمکت تیم ملی روسیه نشسته که در این بازی ها، 5 برد، 3 تساوی و 5 شکست به دست آورده است.
نتایجی که چندان باب میل هواداران تیم ملی روسیه و روسای فدراسیون فوتبال این کشور نیست.
9 سال و 3 مربی بزرگ
جولای 2006 بود که فدراسیون فوتبال روسیه تصمیم گرفت الکساندر بورودیوک را کنار بگذارد و از مربی بزرگی به نام گاس هیدینک روی نیمکت خود استفاده کند. از این به بعد بود که روسیه سال‌هایی رویایی را تجربه کرد. 4 سال با هیدینک، 2 سال با دیک ادووکات و 3 سال همراه با فابیو کاپلو.
روسیه حالا دوران پس از مربیان خارجی را با اعتماد به مربیان داخلی سپری می‌کند و البته در این بخش موفقیتی را کسب نکرده است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است