Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

۲۰ پروژه احداث فضای ورزشی آموزش و پرورش در مرکزی نیمه تمام است


اراک- مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی گفت: ۲۰ پروژه نیمه تمام احداث فضای ورزشی مربوط به آموزش و پرورش در استان مرکزی وجود دارد که تا پایان سال ده مورد از این پروژه ها تکمیل می شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/04/26 - 5 ماه پیش
به گزارش مجله اینترنتی راه ما، محمدصادق قائمی پیش از ظهر دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش استان مرکزی در اراک، اظهار داشت: طی چند سال اخیر ۱۲۶فضای ورزشی با رعایت مسایل ایمنی و استاندارد در مدارس استان مرکزی احداث و تحویل مجموعه آموزش و پرورش شده است.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی افزود: این فضاهای ورزشی از حداقل متراژ ۴۰۰متر مربع شروع شده و تا یک هزار و ۱۷۰مترمربع هستند.
قائمی بیان داشت: در حال حاضر ۲۰ طرح ایجاد فضای ورزشی مربوط به آموزش و پرورش در استان مرکزی وجود دارد که ناتمام است و با برنامه ریزهای انجام شده و تامین اعتبار، پیش بینی می گردد ۱۰ فضای ورزشی که پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد دارند، در سال جاری تکمیل و تحویل مجموعه آموزش و پرورش شود.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی خاطرنشان ساخت: براساس مصوبات مجلس و قانون برنامه ششم توسعه، مقرر شده ۲۷صدم درصد از درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده به توسعه ورزش تخصیص داده شود که در این ارتباط ۱۲میلیارد و ۸۵۷ میلیون تومان سهم استان مرکزی است.
وی اضافه کرد: از رقم مذکور حدود یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز سهم ورزش آموزش و پرورش استان مرکزی تعیین شده است.
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان مرکزی در بخش دیگر سخنان خود، بیان داشت: بسیاری از فضاهای ورزشی ما نیازمند سیستم مدیریتی است، برخی از این ۱۲۶ فضای ورزشی در ساعات فراغت مدارس اجاره داده می شود و یا در اختیار مردم قرار می گیرد؛ حرکت درست است و باید فضای ورزشی در اوقات فراغت مدرسه مورد استفاده دیگران قرار گیرد، اما انتظار این است مبلغ اجاره ای که گرفته می شود در تعمیر و نگهداری به درستی به کار گرفته شود، چون بعد از فرسودگی اعتباری برای تعمیر مجدد این فضاها وجود ندارد.
قائمی تاکید کرد: در قراردادهای اجاره فضاهای ورزشی بایستی حتما موضوع بیمه سالن ها لحاظ شود، چون اگر خارج از ساعت مدرسه و خارج از شیفت کاری آموزشی که فضای ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد حادثه ای رخ دهد، نه آموزش و پرورش و نه اداره کل نوسازی هیچکدام پاسخگو نیستند .
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است