مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

برنده جایزه نوبل اقتصاد در سال ۲۰۱۷ مشخص شد


ریچارد تالر، اقتصاددان 70ساله آمریکاییست که به صورت تخصصی بر علم اقتصاد رفتاری تمرکز داشته است.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/18 - 3 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: ریچارد تالر استاد اقتصاد رفتاری، در دانشکده تجارت دانشگاه شیکاگو بوت، است که تجزیه و تحلیل تصمیم گیری اقتصادی را با فرضیه‌های روان شناختی توسعه داده است.ریچارد تالر، اقتصاد دان آمریکایی، به دلیل فعالیت هایش در عرصه« اقتصاد رفتاری »برنده نوبل اقتصاد در سال ۲۰۱۷ شد.ریچارد تالر، اقتصاددان 70ساله آمریکاییست که به صورت تخصصی بر علم اقتصاد رفتاری تمرکز داشته است.
ریچارد تالر استاد اقتصاد رفتاری، در دانشکده تجارت دانشگاه شیکاگو بوت، است که تجزیه و تحلیل تصمیم گیری اقتصادی را با فرضیه‌های روان شناختی توسعه داده است.
او جایزه نوبل اقتصاد امسال را برای "ترکیب مفروضات روانشناختی واقعی در تحلیل تصمیم گیری اقتصادی" دریافت کرد.
این اقتصاددان آمریکایی تحقیقاتی را در مورد پیامدهای عقلانیت محدود، اولویت‌های اجتماعی و ضعف در کنترل فرد انجام داده است و این که چگونه این عوامل بر تصمیم‌های فردی و بازارها تاثیر می‌گذارد نیز جزو تحقیقات او به شمار می‌آید.
ریچارد تالر تا کنون 6کتاب نوشته که از جمله کتاب‌های مشهور او می‌توان به کتاب ( nudgeسقلمه) و کتاب بدرفتاری اشاره کرد که متاسفانه هیچ یک از این کتاب‌ها به زبان فارسی ترجمه نشده است.
وی در کتاب nudge بررسی می‌کند که چگونه سازمان‌های خصوصی و غیرخصوصی می‌توانند به مردم برای بهبود تصمیمات روزانه‌شان کمک کنند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است