مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

تلاش برای شناسایی شکارچیان ۲ راس مرال


مجله اینترنتی راه ما: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان گفت: تحقیقات برای شناسایی شکارچیان ۲ مرال کشته شده در شهرستان علی‌آبادکتول ادامه دارد.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/17 - 4 ماه پیش
به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، امیر عبدوس اظهار داشت: شکارچیان غیرمجاز یک مرال نر و یک مرال ماده را در دهنه رزین‌گل شهرستان علی‌آباد‌کتول شکار کردند.
وی افزود: شکارچیان غیرمجاز همچنین چادر گاوبانگی محیط‌بانان را در 2 منطقه دهنه زرین‌گل علی‌آبادکتول و درازنو در منطقه حفاظت شده جهان‌نمای کردکوی را آتش زدند و با استفاده از تاریکی شب فرار Escape کردند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان تصریح کرد: آتش زدن چادر گاوبانگی در هنگام تعویض دو شیفت انجام شد و به محیط‌بانان آسیبی نرسید.
مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: پرونده تخلف این افراد به پلیس Police آگاهی استان فرستاده و لاشه این حیوان شکار شده به اداره کل حفاظت محیط زیست استان ، منتقل شد.
مرال یکی از بزرگترین انواع گوزن و بزرگترین گوزن بومی ایران است و بیشتر نواحی جنگلی سواحل دریای خزر، ارتفاعات البرز زندگی می‌کنند.
شکارچیان متخلف همزمان با فصل جفتگیری مرال ها (گاوبانگی) با تقلید صدای این حیوان اقدام به شکار این پستاندار می کنند و در سال های گذشته نیز گزارشاتی مبنی بر آتش زدن چادر محیط‌بانانی که در این فصل برای حفاظت از مرال‌ها در منطقه مستقر هستند وجود دارد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است