مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

تعویق تجدید نظر در حکم صادره ضد روحانی برجسته بحرینی


مجله اینترنتی راه ما: تعویق جلسه رسیدگی به درخواست تجدید نظر در پرونده روحانی برجسته بحرینی و تداوم بازداشت ها از سوی نظامیان آل خلیفه از مهمترین اخبار این کشور است.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/17 - 3 ماه پیش
به نقل از شبکه اللؤلؤة دادگاه بحرین جلسه رسیدگی به درخواست تجدید نظر در خصوص پرونده شیخ حسن عیسی روحانی برجسته و نماینده مستعفی جمعیت معارض الوفاق در مجلس این کشور را تا ۲۲ اکتبر به تعویق انداخت.
همچنین این دادگاه شیخ حسن عیسی و افراد متهم دیگر در این پرونده را ملزم به پرداخت ۱۴۰۰ دینار بحرینی نمود.
بحرین این روحانی سرشناس را متهم به پشتیبانی و تغذیه مالی گروهکی تروریستی نموده و مدعی است این گروهک تحت آموزش ایران و عراق دو پلیس Police بحرینی را در سال ۲۰۱۵ در منطقه ستره در عملیاتی انفجاری به قتل Murder رسانده اند.
معاون دبیر کل جمعیت الوفاق شیخ حسین الدیهی پیش از این در بیانیه ای اعلام کرد تمانی این اتهامات بی اساس و تنها برای انتقام جویی از حرکت حق طلبانه شیخ حسن عیسی در طول سالهای طولانی فعالیت های شاخص وی است.
شیخ حسن عیسی که در سالهای ۸۹، ۹۴ و ۹۶ نیز به اتهامات سیاسی بازداشت شده بوده اینبار پس از بازداشت در ماه اوت ۲۰۱۵ بیش از دو سال را در سلول انفرادی بسر برده است که شاهدی آشکار بر انتقام جویی نظام از وی و جمعیت الوفاق بوده و نقض آشکار حقوق مسلم وی است.
از سوی دیگر مراة البحرین گزارش داد: طی ۲۴ ساعت گذشته حداقل ۸ شهروند بحرینی در یورش نظامیان آل خلیفه به منازلشان بازداشت شده اند که دو نفر از آنها کودکند...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است