مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

چمنیان: آلمان از ما شناخت پیدا کرده است


سرمربی تیم فوتبال نوجوانان معتقد است که آلمان از تیم ایران شناخت پیدا کرده و همین مسئله کار شاگردان او را در بازی دوم جام جهانی زیر ۱۷ سال سخت‌تر می‌کند.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/17 - 4 ماه پیش
خبرگزاری تسنیم: عباس چمنیان، سرمربی تیم فوتبال نوجوانان در خصوص وضعیت تیم فوتبال نوجوانان پس از پیروزی 3 بر یک مقابل گینه و پیش از مصاف حساس با آلمان در جام جهانی زیر 17 سال، گفت: بازی سخت و درگیرانه‌ای با گینه داشتیم و بازیکنان هم با تمام وجود برای رسیدن به هدف‌شان تلاش کردند. ما می‌خواستیم گام اول را بسیار محکم برداریم که موفق هم شدیم.
وی افزود: سعی داشتیم تا بازی با آلمان بازیکنان را از نظر جسمی ریکاوری کنیم و از نظر ذهنی نیز آماده بازی مهم‌تر، سخت‌تر و حساس‌تر مقابل آلمان شوند، چراکه این بازی از نظر جدولی هم اهمیت زیادی برای ما دارد. با این حال شرایط بازیکنان بسیار خوب است و از نظر روحی نیز به خوبی آماده هستند تا با انگیزه و کیفیت بالایی مقابل آلمان ظاهر شویم. بازی آلمان مقابل کاستاریکا را هم دیده‌ایم و سعی کردیم نکات مهم بازی آنها را به بازیکنان منتقل کنیم و یک ارزیابی هم از عملکرد خودمان مقابل گینه داشتیم.
سرمربی تیم فوتبال نوجوانان کشورمان خاطرنشان کرد: چون فرصت تمرین کردن در فاصله دو روزه بین بازی‌ها کمتر است، بیشتر سعی کردیم به بازیکنان نکات آموزشی را بگوییم و روی نقاط ضعف تأکید کردیم که باید اشتباهات را کمتر کنیم. به نظرم همان‌طور که در بازی اول شروع قدرتمندانه‌ای مقابل گینه داشتیم و بچه‌ها توانایی‌های خود را به خوبی نشان دادند، می‌توانیم مقابل آلمان هم یک نمایش خوب داشته باشیم. آلمان‌ها تیمی منسجم و منضبط دارند و از چند بازیکن کلیدی هم در خط حمله خود بهره می‌برند که باید آنها را مهار کنیم. بازیکنانم باید بتوانند برنامه‌ها را به خوبی در زمین پیاده کنند.
چمنیان یادآور شد: آنچه اهمیت دارد این است که تیم‌ها پس از انجام بازی اول از یکدیگر شناخت پیدا می‌کنند. اکنون قطعاً آلمان هم از ما شناخت پیدا کرده است و آنها حساب ویژه‌ای روی ما باز خواهند کرد و کار ما سخت‌تر خواهد شد. ما سعی کردیم بازیکنان را توجیه کنیم که به این مسئله توجه داشته باشند، چون در بازی اول گینه شناختی از ما نداشت و بازی را هم واگذار کرد. بازی با آلمان برای ما اهمیت زیادی خواهد داشت و در ادامه هم روی عملکرد تیم تأثیرگذار است. ما با تمام وجود تلاش خواهیم کرد از این بازی با دست پر خارج شویم تا در بازی آخر هم کارمان برای صعود راحت‌تر باشد.
وی در خصوص اینکه کدام بازیکن تیمش بهتر بوده و عملکرد بهتری نسبت به سایر بازیکنان داشته است، گفت: بدون تردید در این سطح از فوتبال، هر کدام از بازیکنان با توانایی‌هایی که دارند می‌توانند تأثیرگذار باشند، اما تیم از هر چیزی با اهمیت‌تر است. در مسابقات جام جهانی هم تیمی موفق می‌شود که روح تیمی بین بازیکنان، مربیانش و عواملش حاکم باشد. از سال گذشته که ما در این تیم بودیم، اولویت‌مان این بود که هیچ چیز مهم‌تر از تیم نیست و باید تمرکزمان هم روی این تیم باشد. اگر تا به اینجا هم موفق بوده‌ایم، به خاطر چنین روحیه‌ای بوده است و در بازی با گینه دیدید همه بازیکنان هر چیزی داشتند برای موفقیت تیم به نمایش گذاشتند.
سرمربی تیم فوتبال نوجوانان درباره اینکه آیا همه بازیکنان خود را برای دیدار مقابل آلمان در اختیار دارد یا نه، تصریح کرد: یکی دو بازیکن‌مان به دلیل شرایط جوی و آب و هوایی هند، دچار گرفتگی عضله شده‌اند، اما تا شروع بازی مشکل‌شان حل می‌شود. با این حال ما ظرفیت خوبی داریم که در صورت نیاز می‌توانیم از بازیکنان ذخیره هم استفاده کنیم، چون نشان دادند که چیزی از بازیکنان اصلی کم ندارند و حتی در مواقعی شرایط را به سود ما عوض می‌کنند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است