مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

وزیر خارجه اردن: به آوارگان سوری اردوگاه «الرکبان» اجازه ورود به اردن را نمی‌دهیم


مجله اینترنتی راه ما: وزیر خارجه اردن تأکید کرد که کمک‌رسانی به آوارگان سوری در اردوگاه الرکبان بایستی از طریق خاک سوریه انجام شود و تعامل با این اردوگاه نیز یک مسئولیت سوری و بین‌المللی است.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/17 - 4 ماه پیش
«أیمن الصفدی» وزیر خارجه اردن در دیدار با سفرای اتحادیه اروپا که در ساختمان وزارت خارجه اردن برگزار شد، گفت که ساکنان اردوگاه الرکبان شهروندان سوری در خاک سوریه هستند و تعامل با این اردوگاه نیز یک مسئولیت سوری و بین‌المللی است نه اردنی و حل این قضیه نیز باید از طریق سوریه صورت گیرد.
وزیر خارجه اردن همچنین اظهار داشت که موضع ثابت اردن این است که امان هرگز اجازه ورود این آوارگان از اردوگاه الرکبان به خاک اردن را نخواهد داد و هرگز نمی‌پذیرد که در آینده تعامل با این اردوگاه و رسیدگی به اوضاع آن جزء مسئولیت اردن قرار گیرد.
بنابر گزارش شبکه روسیا‌الیوم، الصفدی همچنین اظهار داشت که ارائه هر گونه کمک‌های انساندوستانه به آوارگان الرکبان بایستی از طریق خاک سوریه صورت گیرد.
وی تصریح کرد که دولت برای همکاری با شرکای خود در اتحادیه اروپا و جامعه جهانی به منظور ارائه طرحی برای ارسال کمک‌های انساندوستانه به آوارگان این اردوگاه آمادگی دارد به شرط آنکه طرحی محدود برای رفع نیازهای ضروری انسانی باشد و اقدام وسیع‌تری از سوی سوریه برای تأمین نیازهای این اردوگاه انجام شود.
وزیر خارجه اردن در ادامه با اشاره به میزبانی اردن از 1.3 میلیون آواره سوری گفت که این امر هزینه‌های زیادی برای اردن به دلیل ارائه خدمات بهداشتی، آموزشی و غیره به این آوارگان، تحمیل کرده است و ما خواهان حمایت جامعه جهانی برای ارائه کمک به تأمین این هزینه‌ها هستیم...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است