Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

غارهای استان خراسان رضوی | معروف ترین و دیدنی ترین غارهای استان خراسان رضوی


غارهای استان خراسان رضوی , استان خراسان رضوی، به واسطه بارگاه ملکوتی علی ابن موسی الرضا (ع) یکی از مقصد های گردشگری مذهبی ایران است

غار
منتشر شده در تاریخ 1396/07/17 - 2 ماه پیش
غارهای استان خراسان رضوی , استان خراسان رضوی، به واسطه بارگاه ملکوتی علی ابن موسی الرضا (ع) یکی از مقصد های گردشگری مذهبی ایران و در واقع پر بازدید ترین استان ایران از نظر گردشگر به شمار می رود. به همین خاطر، در این مطلب نگاهی داریم به دنیای زیر زمینی استان خراسان رضوی. با ما همراه باشید با گشتی در چند غار دیدنی این استان.
خراسان رضوی بیش از ۲۲۰ غار دارد! می دانستید؟
دنیای زیر زمینی عجیب و باور نکردنی استان خراسان رضوی، به اندازه جذابیت های فرهنگی و گردشگری و مذهبی روی زمین آن جذاب و حیرت آور است. اما در این گزارش به معرفی ۸ غار جالب و باور نکردنی آن اشاره می کنیم که در تابستان ۹۶ اگر مسافر مشهد الرضا شدید، از آن ها دیدن کنید.
غارهای استان خراسان رضوی
غار سیر
غار سیر یکی از غار های جالب استان خراسان رضوی به شمار می رود.
دهانه این غار باریک و به گونه ای هست که هر کسی نمی تواند وارد آن شود.
غار سیر در روستایی زیبا واقع شده که از توابع شهرستان بردسکن به شمار می رود.
غار آهوبم
غار آهوبم را هتل آزادی هم می گویند! این غار در داخل روستای آهوبم قرار دارد و اگر به بردسکن رفتید، حتما از غار آهوبم هم دیدن کنید که در هفده کیلومتری شمال شرقی شهرستان بردسکن استان خراسان رضوی واقع شده است.
غارهای استان خراسان رضوی
غار درونه
در بخش غربی روستای بردسکن استان خراسان رضوی، غاری وجود دارد به نام غار درونه. از جمله غار های ایرانی که فوق العاده زیبا و به شماره ۱۶۳۲۹ در فهرست آثار ملی طبیعی ایران ثبت شده است.
غار در رشته کوه های غربی درونه و روستای کلانه برق علیا قرار گرفته و در روبروی کوهی نارنجی شکل قرار دارد. دهانه غار حدود ۲ متر است که رفت و آمد در آن اسان به نظر می رسد. در داخل غار، ‌ فضایی بزرگ وجود دارد و چشمه آبی در آن مشاهده می شود. مخاطبان غار درونه بسیار هست.
غار مغان
نام این غار در استان خراسان رضوی نیز برای خیلی ها آشنا نیست.
در جنوب شرق مشهد و در دره دامغان، غاری وجود دارد که به غار مغان نام دارد.
یکی از جذابیت های گردشگری زیر زمینی مغان را می توان غار مغان دانست. معمولا غار ها از نام منطقه ای که در ان واقع شده اند، تخلص می گیرند و به همین خاطر، غار مغان در روستای مغان قرار دارد.
غار مغان یکی از با قدمت ترین غار های ایرانی هست که طبق یافته های زمین شناسی، بیش از یک صد میلیون سال سابقه تشکیل دارد. پرتگاه های خطرناک این غار سبب می شود تا غار نوردی در این مکان جالب، بدون راهنما خیلی سخت باشد. غار دارای دهلیز ها و راه های پر پیچ و خم گوناگون بوده و از سقف غار، ستون های استالاکتیک و استالاگیمت مشاهده می شود که منظره چشم نوازی در برابر دیده گان غار نوردان به تصویر می کشد.
غار فاس
غار فاس یکی از ظرفیت های گردشگری استان خراسان رضوی به شمار می رود.
این غار در دشت بیاض قرار دارد و بین شهر های گناباد و قاین و در ۱۸ کیلومتری غرب منطقه واقع شده است. ارتقاع دهانه غار تا زمین ۴۰ متر و عرض آن ۶۰ متر است. گفته شده که نام غار فارسان برگرفته از شهر فارس است که از شهر های دوره ساسانی و از صدر اسلام به شمار می رود.
این غار در دشت بیاض در دسترس هست.
غار قباد
یکی دیگر از غار های جالب و جذاب استان خراسان رضوی غار قباد هست.
غاری که در روستای شیخ کاتلو در قوچان قرار گرفته و ۲۰ سال پیش کشف شده است. طول غار حدود ۱۲۰ متر هست و البته خیلی با استقبال بازدید کننده گان مواجه نشده است.
غار مزدوران
غار مزدوارن، طولاتی ترین غار استان خراسان رضوی به شمار می رود که اگر به این غار بروید، فرصت گردشگریزیر زمینی جالب و جذاب و باورنکردنی را خواهید داشت.
غارهای استان خراسان رضوی
غار بزنگان
خوب صحبت از غار بزنگان شد!
غار بزنگان یکی دیگر از ظرفیت های گردشگری زیر زمینی جذاب استان خراسان رضوی را تشکیل می دهد.
این غار در شهرستان سرخس قرار دارد. قدمت غاربه دوران پیش از میلاد باز می گردد اما میلیون ها سال قدمت ندارد!
غارهای استان خراسان رضوی
قانون
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است