مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

موفقیت در پرتاب ماهواره ونزوئلایی به فضا


مجله اینترنتی راه ما: ونزوئلا اواخر روز گذشته ماهواره جدیدی را از یک مرکز پرتاب ماهواره در شمال چین، با موفقیت به فضا پرتاب کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/17 - 4 ماه پیش
به گزارش شبکه تلویزیونی تله سور، این ماهواره نیمه شب به وقت محلی به فضا پرتاب شد.
نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد که این ماهواره جدید ابزار بهتری را برای این کشور در نظارت بر سلامت امور کشاورزی، تولید مواد غذایی، امنیت و مدیریت بحران ها و خطرات اجتماعی- طبیعی فراهم خواهد کرد.
این ماهواره پیشرفته مجهز به ابزارهایی است که می تواند بر شرایط کل ونزوئلا نظارت داشته باشد و تصاویر مختلفی را ارسال کند. مقامات این کشور معتقدند که این ماهواره به ویژه می تواند برای کنترل و مقابله با فعالیت های جنایتکاران موثر باشد.
خبرگزاری رسمی ونزوئلا( ای وی ان) نیز گزارش داده است که بیش از 100 جوان ونزوئلایی در طراحی و ساخت این ماهواره مشارکت داشته اند.
'کامیلو تورس' یکی از مقامات ونزوئلا و از کارشناسان ساخت این ماهواره گفت: طراحی این ماهواره کاملا بومی بوده است.
ونزوئلا در حالی سومین ماهواره خود را به فضا پرتاب کرد که دومین ماهواره را در سپتامبر 2012 به فضا پرتاب کرده بود.
نیکلاس مادورو همچنین تصریح کرد: ماهواره جدید نشان دهنده استقلال Esteghlal این کشور است و ما به دنبال چهارمین، پنجمین و ششمین ماهواره و همچنین توسعه تکنولوژی برتر در ونزوئلا هستیم. ما در مسیر رو به جلو قرار داریم و با کار و تلاش در دفاع از کشور حرکت می کنیم.
به گزارش ایرنا، ونزوئلا در حالی سومین ماهواره خود را به فضا پرتاب کرد که از سوی آمریکا و متحدانش در آمریکای لاتین تحت فشارهای سیاسی و اقتصادی قرار دارد. دولت ترامپ Trump اخیرا تحریم های مالی جدیدی را علیه دولت نیکلاس مادورو اعمال کرد. به گفته مقامات کاراکاس، هدف تحریم های مالی آمریکا فلج کردن اقتصاد ونزوئلاست. اما دولت مادورو تلاش کرده با اتخاذ یکسری تدابیر جدید با این تحریم ها مقابله کند. وی بر استقلال این کشور و استفاده از ظرفیت های داخلی برای توسعه ونزوئلا تاکید کرده است. رئیس جمهوری ونزوئلا همچنین برای پیشرفت کشورش به دنبال تحکیم روابط با هم پیمانانش از جمله چین و روسیه بوده است...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است