مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

آمریکا صدور روادید را برای اتباع ترکیه تعلیق کرد


مجله اینترنتی راه ما: آمریکا صدور هرگونه روادید غیرمهاجرتی را در دفاتر دیپلماتیک خود در ترکیه به حال تعلیق در آورد.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/17 - 4 ماه پیش
به گزارش گروه سیاسی  مجله اینترنتی راه ما: به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ آمریکا صدور هرگونه روادید غیرمهاجرتی را در دفاتر دیپلماتیک خود در ترکیه به حال تعلیق در آورد.
شبکه الجزیره با اعلام این مطلب افزود این بدان معناست که آمریکا تا اطلاع ثانونی به جز آن دسته از اتباع ترکیه که قصد دارند به آمریکا مهاجرت کنند، برای دیگر اتباع ترکیه روادید صادر نمی کند.
تام اکرمن Tom Ackermanخبرنگار الجزیره در واشنگتن دی سی این تصمیم دولت آمریکا را به تنش در روابط واشنگتن و آنکارا نسبت داد و گفت دولت ترامپ Trump چند روز پیش، از دولت رجب طیب اردوغان به خاطر بازداشت یکی از کا مجله اینترنتی راه مان محلی کنسولگری آمریکا در استانبول انتقاد کرد.
این در حالی است که داوود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره بازداشت متین توپوز کارمند محلی سرکنسولگری آمریکا در استانبول به اتهام جاسوسی، تلاش برای سرنگونی دولت قانونی ترکیه (‌و ارتباط با سران کودتای نافرجام 15 ژوییه) تاکید کرد، اگر وی مرتکب جرمی شده باشد اینکه در فلان مکان کار می کند موجب مصونیت وی نخواهد بود.
ولی سفارت آمریکا در آنکارا هرگونه ارتباط متین توپوز را با گروه عبدالله گولن تکذیب کرد.
اکرمن تصمیم وزارت امور خارجه آمریکا را به تعلیق صدور روادید غیرمهاجرتی برای اتباع ترکیه، نوعی واکنش تلویحی به بازداشت توپوز توصیف کرد.
خبرنگار الجزیره افزود اوضاع و شرایط از تشدید تنش در روابط آمریکا و ترکیه حکایت دارد؛ چه بسا که سطح مناسبات دو کشور در روزهای آینده بیشتر تنزل یابد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است