مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

شکایت وزارت بهداشت از برخی مدعیان طب‌سنتی


سخنگوی وزارت بهداشت گفت: شرکا مختلف طرح تحول سلامت درباره منابع، اجرا و ارائه طرح همکاری نکردند.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/17 - 4 ماه پیش
خبرگزاری فارس: ایرج حریرچی سخنگوی وزارت بهداشت در نشست خبری این هفته خود درباره طرح تحول سلامت اظهار داشت: طرح تحول یک طرح عظیم بهداشتی و درمانی و بزرگترین پروژه اجتماعی دولت به شمار می‌رود همچنین یک موضوع پویا و دینامیک است.
وی افزود: البته شرکا مختلف در مورد منابع، اجرا و ارائه طرح همکاری نکردند.وی در مورد وضعیت بدهی و مطالبات وزارت بهداشت گفت: 2 هزار و 955 میلیارد تومان بدهی دارویی، یک هزار و 777 بدهی لوازم مصرفی داریم؛ همچنین به‌طور کلی 18 هزار و 815 میلیارد تومان مطالبه داریم، در حالی که بیش از 15 هزار میلیارد تومان آن بدهی است.
حریرچی افزود:‌ سال اول اجرای طرح 11.3 درصد هزینه‌های کمرشکن در خدمات بستری کاهش و در حوزه خدمات سرپایی 6.8درصد افزایش داشتیم.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در خدمات پاراکیلینیک 30 درصد افزایش و محصولات پزشکی 33 در صد کاهش هزینه‌های کمرشکن داشتیم.حریرچی بیان داشت: در فضای مجازی اخیرا کلیپ‌هایی در حوزه طب سنتی منتشر شده که حاوی پیام‌های غیر علمی است و به غلط به مردم توصیه می‌شود از مصرف دارو و واکسیناسیون خودداری کنند که وزارت بهداشت اقدامات قانونی را در این راستا انجام می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه این موضوع محروم ساختن مردم از درمان موثر است، افزود: به دلیل خدشه به ساحت پزشکی، طب سنتی و مفاهیم اصلی دین این افراد باید عذرخواهی کنند و برخورد قاطع قانونی صورت گیرد. ادامه دارد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است