مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

چیز کیک وانیلی با میوه های فصل


این چیز کیک رو در کنار میوه‌های فصل میل کنید و لذت ببرید.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/17 - 4 ماه پیش
وبسایت آشپزباشی: این چیز کیک رو در کنار میوه‌های فصل میل کنید و لذت ببرید.
مواد لازم:
بیسکوئیت 250 گرم    کره ۱۵۰ گرم    شکر ۱۱۵ گرم    نشاسته ذرت ۳ قاشق غذاخوری    پنیر خامه ای ۹۰۰ گرم    تخم مرغ ۲ عدد بزرگ    خامه ۱۱۵ میلی لیتر    وانیل ۱/۴ قاشق چای خوری    لیمو ۱ عدد    میوه ۵۰۰ گرم    شکر ۱ قاشق غذاخوری    آب قدری
آماده کردن مواد برای تهیه :
1.  بیسکویت رو بکوبید تا کاملا پودر بشه.
2.  کره رو آب کنید.
3.  پوست لیمو رو رنده کنید.
4.  از توت فرنگی و یا سایر توت و میوه‌های فصلی استفاده کنید.
5.  چیز کیک باید حداقل برای ۳ ساعت در یخچال استراحت کنه.
طرز تهیه:
1.  از قبل فر رو با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. قالب گردی رو با روغن چرب کنید و در اون کاغذ روغنی پهن کنید.
2. برای تهیه پایه چیز کیک، بیسکویت پودر شده رو با کره آب شده ترکیب کنید. ترکیب رو در قالب بریزید و با فشار او رو به صورت یکدست در قالب جا بدین. اون رو برای ۱۰ دقیقه در فر بپزید و بعد کنار بذارید تا خنک بشه.
3. حرارت فر رو به ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد افزایش بدید. ۱۱۵ گرم شکر و نشاسته ذرت رو با هم ترکیب کنید. پنیر خامه‌ای (به دمای اتاق) رو اضافه کنید و مواد رو با همزن برقی بزنید تا خامه‌ای بشن. تخم‌مرغ‌ها رو یکی‌یکی اضافه کنید و مواد رو هم بزنید. خامه رو به تدریج اضافه و با سایر مواد ترکیب کنید و بعد وانیل و رنده پوست لیمو رو اضافه کنید.
4.ترکیب رو در قالب بریزید و سطح روی اون رو صاف کنید. قالب رو در سینی فر بذارید و برای ۴۰ تا ۴۵ دقیقه تا از رو کمی قهوه‌ای رنگ بشه و چیز کیک از کناره‌ها سفت بشه، در فر بپزید. اگه چیز کیک خیلی زود  قهوه‌ای شد روی اون رو با فویل آلومینیومی بپوشونید. اون رو از فر خارج کنید و بذارید تا کاملا خنک شه و بعد حداقل برای ۳ ساعت در یخچال بذارید.
5. قبل از سرو ترکیب میوه‌ها رو آماده کنید. میوه‌ها رو به همراه ۱ قاشق غذاخوری شکر و آب در قابلمه بریزید. بذارید تا برای حدود ۱۰ دقیقه روی حرارت پایین رو به متوسط قل بزنه. بذارید تا خنک بشه و بعد به همراه چیز کیک سرو کنید.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است