مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

تمام برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ با نگاهی جامع تدوین شده است


تبریز- مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان‌شرقی گفت:تمام برنامه‌های این رویداد ملی کاملاً به صورت مدون و منسجم آماده و تهیه شده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/17 - 3 ماه پیش
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان آذربایجان‌شرقی، مرتضی آبدار اظهار کرد: تمام برنامه‌های این رویداد ملی کاملاً به صورت مدون و منسجم آماده و تهیه شده است و برای اجرای هر چه بهتر آنها نیاز به تخصیص بودجه داریم که نمایندگان استان در این حوزه در حال رایزنی هستند.
وی با اعلام این مطلب افزود: حجم ریالی این برنامه‌ها ۷۶۵ میلیارد تومان مربوط به ۲۲ دستگاه اجرایی و ۲۶۳ میلیارد مربوط به پروژه‌های شهرداری تبریز و بقیه مربوط به دستگاه‌های اجرایی کاملاً احصا و در قالب کتابچه‌های ویژه‌ای به اسم تبریز ۲۰۱۸ آماده شده است و در اختیار مسوولان کشوری و مدیران استانی قرار گرفته است.
آبدار یادآور شد: با توجه به حضور نمایندگان استان در شورای سیاست‌گذاری ملی و ستاد برنامه‌ریزی و اجرایی استان، امیدواریم در تحقق این بودجه همکاری، مساعدت و تسریع شود.
وی تشریح کرد: با توجه به زمان تصویب تبریز ۲۰۱۸ در هیات دولت، پس از تصویب بودجه ۹۶ ایجاد ردیف ویژه تبریز ۲۰۱۸ در بودجه ۹۷ را پیگیری می‌کنیم و در این راستا به نقش بخش خصوصی و مردم که معتقدم ۷۰ درصد این رویداد متکی به آنهاست، توجه ویژه‌ای داریم.
آبدار با تقدیر از سیاست شورای شهر تبریز در تدوین بودجه‌ فرهنگی مبتنی بر گردشگری و نیز اقدامات شهرداری کلان‌شهر تبریز گفت: امیدواریم با همت شهرداری تبریز پروژه‌های حائز اهمیتی همچون اتمام مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز، بهسازی و زیباسازی مسیرهای گردشگری منطقه تاریخی فرهنگی و نیز احداث سرویس‌های بهداشتی که در اولویت پروژه‌های زیرساختی شهرداری تبریز است، انجام پذیرد.
وی با اشاره به تهیه گزارش به سازمان همکاری اسلامی (oic) در قالب نشریه گزارشگر تبریز « Tabriz Reporter »تصریح کرد: شماره اول با عنوان گزارش کلی از اقدامات انجام یافته به این سازمان ارسال شده است و نسخه‌های بعدی به ترتیب با عناوین جاده ابریشم، گردشگری حلال، بناهای تاریخی، طبیعت‌گردی و گزارش نهایی افتتاح رویداد تبریز ۲۰۱۸ تدوین و ارسال خواهد شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان آذربایجان‌شرقی، از ایجاد سامانه جامع گردشگری و خبرگزاری تبریز ۲۰۱۸ خبر داد و گفت: این دو سامانه با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در تبریز رونمایی خواهد شد.
آبدار با اشاره به اینکه شهرداری تبریز میزبان اصلی تبریز ۲۰۱۸ است و تمهیدات ورود به رویداد که با مراسم افتتاحیه تبریز ۲۰۱۸ خواهد بود، باید از سوی شهرداری به شایستگی فراهم شود، افزود: سه تاریخ برای مراسم افتتاحیه به شورای سیاست‌گذاری ملی اعلام کرده‌ایم و پس از اخذ نظر ایشان در جلسه‌ای با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار آذربایجان‌شرقی نهایی و اعلام خواهد شد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است