مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

مقایسه کی‌روش با بهترین مربیان جهان


کی‌روش کاندیدای کسب عنوان بهترین مربی سال دنیاست. انتخابی که فدراسیون آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS) قرار است انجام دهد و گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کرده است.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/16 - 4 ماه پیش
وبسایت نود: کی‌روش کاندیدای کسب عنوان بهترین مربی سال دنیاست. انتخابی که فدراسیون آمار و تاریخ فوتبال (IFFHS) قرار است انجام دهد و گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کرده است.
در بخش بهترین سرمربی سال تیم‌های ملی، کارلوس کی‌روش که ایران را برای دومین دوره متوالی به مرحله پایانی جام جهانی رساند با سرمربیانی همچون هوگو بروس سرمربی تیم ملی کامرون، یواخیم لو سرمربی تیم ملی آلمان، روبرتو مارتینس سرمربی تیم ملی بلژیک، تیته سرمربی تیم ملی برزیل، وحید حلیل‌حودزیچ سرمربی تیم ملی ژاپن و خولن لوپتگی سرمربی تیم ملی اسپانیا برای کسب این عنوان رقابت خواهد کرد.
آمار، نشان می‌دهد کی‌روش شانس چندانی برای کسب این عنوان ندارد و مربیان اروپایی حاضر در این فهرست، بهتر از او نتیجه گرفته‌اند. با این وجود، سرمربی تیم ملی بالاتر مربیان دیگر قاره‌هایی که مربیان‌شان کاندیدا شده‌اند یعنی آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی قرار دارد. از قاره‌های آمریکای شمالی و اقیانوسیه هم هیچ مربی کاندیدای این جایزه نیست. کی‌روش حداقل در سه قاره، بی‌رقیب است و فقط سرمربیان موفق تیم‌های ملی اروپا توانسته‌اند بهتر از او نتیجه بگیرند.
عملکرد مربیانی که رقیب کی‌روش در کسب عنوان بهترین مربی ملی جهان هستند
کی‌روش از مربیان صاحب نام و صاحب سبکی مانند یواخیم لو و لوپتگی میانگین امتیاز کمتری در سال ۲۰۱۷ گرفته اما بالاتر از برزیل و ژاپن و کامرون قرار دارد. شاگردان کی‌روش از نظر آمار گل‌خورده در میان بهترین‌های دنیا قرار دارند و حتی اگر دو گل خورده مقابل سوریه اتفاق نمی‌افتاد می‌توانستند به تنهایی در صدر قرار بگیرند اما در آمار گل‌های زده حرف چندانی برای گفتن ندارند. با این که شانس کی‌روش برای کسب عنوان بهترین مربی سال در سال ۲۰۱۷ بسیار کم است اما قرار گرفتن او در میان ۷ مربی برتر جهان افتخاری بزرگ برای تیم ملی ایران خواهد بود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است