مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

معروف‌ترین مسیرهای ریلی جهان برای سفرهای جذاب با قطار


معروف‌ترین مسیرهای ریلی جهان , در این مقاله با معروف‌ترین سفر‌‌های ریلی جهان آشنا شوید.یکی از محبوب‌ترین روش‌های سفر در جهان سفر با قطار است .

مسیر
منتشر شده در تاریخ 1396/07/16 - 4 ماه پیش
معروف‌ترین مسیرهای ریلی جهان , مشهورترین قطارهای مسافربری در جهانسفر با قطار یکی از امن‌ترین روش‌های سفر در جهان است. در این مقاله با معروف‌ترین سفر‌‌های ریلی جهان آشنا شوید.
یکی از محبوب‌ترین و در عین حال امن‌ترین روش‌های سفر در جهانسفر با قطار است .
این محبوبیت در مسیر‌های خوش‌منظره و سرسبز افزایش پیدا می‌کند، چرا که مسافران این شانس را خواهند داشت که در طول مدت سفر مناظر بکرطبیعی را مشاهده کنند که شاید در حالت عادی به دلیل صعب‌العبور بودن بعضی از مسیر‌ها نتوانند به راحتی به آن‌ها دست پیدا کنند.
در ادامه با مشهورترین قطارهای مسافربری در جهان آشنا خواهید شد.
۱. سوئیس
قطار Glacier express بین دو ایستگاه کوهستانی معروف در کشور سوئیس فعالیت می‌کند و مسیر حرکت آن در میان ارتفاعات آلپ است. این قطار که بین ایستگاه St.Mortiz و Zermatt مسافران را منتقل می‌کند.
با گذر از طبیعت چشم‌نواز کوه‌های آلپ سفری خاطره‌انگیز را برای مسافران رقم می‌زنند.
سفر با قطار مجلل و لوکس Golden Eagle Trans-Siberian در کشور روسیه می‌تواند یکی از بهترین و به یادماندنی‌ترین سفرهای ریلی شما باشد. سفر از مبدا Vladivostok به مقصد مسکو که حدود ۱۶ روز به طول می‌انجامد،
در قطاری که تمام امکانات یک هتل لوکس را دارد، می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد؛
به خصوص که مسیر سفرتان از کنار دریاچه Baikal که عمیق‌ترین دریاچه جهان است، گذر کند.
۳. نیوزلند
در نیوزلند قطار Tranz Alpine در مسیر «کرایست چرچ» (Chirstchurch) به Greymouth که از کنار رودخانه Waimakariri و در میان ارتفاعات آلپ جنوبی گذر می‌کند، با سفری حدود ۹ ساعت از بهترین و جذاب‌ترین سفرهای ریلی جهان محسوب می‌شود.
۴. استرالیا
یکی دیگر از سفرهای ریلی بنام در جهان، سفر با قطار Ghan در کشور استرالیا است .
در مسیر «ادلاید» (Adelaide) به «داروین» (Darwin) حرکت می‌کند .
در مسیرش از شهر توریستی «آلیس اسپرینگز» (Alice Springs) می‌گذرد. مسیر حرکت این تور ریلی از شمال به جنوب استرالیا است و با عبور از منطقه Red center استرالیا بسیاری ازجاذبه‌های طبیعی معروف استرالیا را می‌توانید شاهد باشید.
معروف‌ترین مسیرهای ریلی جهان
۵. کالیفرنیا
اگر قصد سفر در میان طبیعت بکر و ناشناخته آمریکا را دارید، یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌ روی شما سفر ریلی از شیکاگو به سانفرانسیسکو است که در طی مسافتی حدود ۳۹۳۸ کیلومتری با گذر از ارتفاعت رشته‌کوه‌های Rockies و Sievra Nevda می‌توان شاهد مناظر بی‌نظیری از طبیعت باشید. قطار Colifornia Zeohy با امکانات خوب در میان بهترین گزینه‌های سفرهای ریلی در جهان به شمار می‌روند.
معروف‌ترین مسیرهای ریلی جهان
قطار سقف شیشه‌ای The Canadian در مسیر تورنتو به ونکوور کانادا به مسافران این امکان را می‌دهند که در تمام طول مدت سفر ۳ روزه بتوانند از مناظر چشم‌نواز در مسیر لذت ببرند و به همین دلیلی است که در لیست برترین سفرهای ریلی جهان قرار دارند.
معروف‌ترین مسیرهای ریلی جهان
۷. آرژانتین
آرژانتین
قطار Train to the clouds در کشور آرژانتین که در مسیر Salta و شیلی حرکت می‌کند، لقب مرتفع‌ترین سفر ریلی جهان را به خود اختصاص داده است؛ چرا که مسیر حرکت این قطار در ارتفاعات rugged Andes است که در بخش‌هایی از مسیر در ارتفاع ۴۲۰۶ متری قطار در بالای دریایی از ابرهای زیبا حرکت می‌کند و سفری بی‌نظیر و به یادماندنی را برای مسافران رقم خواهد زد.
معروف‌ترین مسیرهای ریلی جهان
۸. اروپا
اروپا
قطار orient express اگرچه قدمتش به ۱۸۸۳ باز می‌گردد،
ولی هنوز هم یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های پیش‌روی علاقه‌مندان به مسافرت‌های ریلی است.
مسیر حرکت این قطار که از لندن به ونیز است، از شهر زیبای پاریس می‌گذرد و در کشور سوئیس توقفی دارد تا مسافران، هوایی تازه کنند و از خوردن نان‌های داغ محلی در هوای فرح‌‌بخش لذت ببرند.
معروف‌ترین مسیرهای ریلی جهان
۹. آفریقا
آفریقا
قطار Shongololo در مسیر نامبیا-آفریقای جنوبی و زیمباوه یکی دیگر از بهترین سفرهای ریلی در جهان به شمار می‌رود.
معروف‌ترین مسیرهای ریلی جهان
کجارو
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است