Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

بچه یوزهای بلند پرواز


اولین بازی نوجوانان ایران در جام جهانی زیر ١٧ساله‌ها در هند با اولین پیروزی در این جام همراه شد؛ ایران که برای چهارمین‌بار طعم حضور در جام جهانی را می‌چشید، شب گذشته به مصاف گینه یکی از سه نماینده آفریقا در این جام رفت و موفق شد با یک بازی هوشمندانه با نتیجه درخشان ٣ بر یک رقیب را شکست دهد و سه امتیاز ارزشمند بازی نخست را به دست بیاورد.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/16 - 2 ماه پیش
روزنامه شرق: اولین بازی نوجوانان ایران در جام جهانی زیر ١٧ساله‌ها در هند با اولین پیروزی در این جام همراه شد؛ ایران که برای چهارمین‌بار طعم حضور در جام جهانی را می‌چشید، شب گذشته به مصاف گینه یکی از سه نماینده آفریقا در این جام رفت و موفق شد با یک بازی هوشمندانه با نتیجه درخشان ٣ بر یک رقیب را شکست دهد و سه امتیاز ارزشمند بازی نخست را به دست بیاورد. گل‌های ایران را در این بازی الهیار صیادی، محمد شریفی (پنالتی) و سعید کریمی در نیمه دوم زدند تا رقیب گردن‌کلفت آفریقایی شکست تلخی را تجربه کند.
٢ نیمه متفاوت
شاگردان عباس چمنیان در تیم ایران که با عنوان نايب‌قهرمان آسیا سهمیه حضور در این رقابت‌ها را به دست آورده بودند، در نیمه نخست حرف زیادی برای گفتن نداشتند و بیشتر اسیر بازی گینه بودند که تلاش می‌کردند با دراختیارداشتن درصد مالکیت توپ به فکر فضاسازی و البته ایجاد موقعیت باشند؛ امری که یکی، دو بار در انجامش موفق شدند، ولی نتوانستند دروازه ایران را باز کنند. بااین‌حال با شروع نیمه دوم معادلات کمی عوض شد؛ ایران با یکی، دو تعویض، ابتکار عمل را در دست گرفت و در نهایت در دقیقه ٥٩ روی یک ضد حمله توپ به الهیار صیادی رسید که او با ضربه‌ای مهلک توپ را به کنج دروازه گینه رساند. این گل اولین گل ایران در این دوره از رقابت‌ها بود که باعث شد تیم ملی از فشار هم بیرون بیاید. تقریبا ١٠ دقیقه بعد از آن گل، ایران روی حرکت بسیار خشن شریف کامارا صاحب یک ضربه پنالتی شد که محمد شریفی آن را به دومین گل ایران تبدیل کرد؛ گلی که البته با اخراج بازیکن رقیب هم همراه شد و بازی در ٢٠ دقیقه آخر ١١ به ١٠ به سود ایران دنبال شد. گینه، تیمی که برای پنجمین‌بار به جام جهانی زیر ١٧ساله‌ها رسیده بود، حتی با وجود ١٠نفره‌شدن هم حملات پراکنده‌ای روی دروازه ایران داشت، ولی در نهایت نتوانست کار زیادی از پیش ببرد تا اینکه شکست برایش سنگین‌تر هم شد؛ ایران دوباره روی یک ضد حمله در دقیقه ٩٠ توسط کریمی و روی اشتباه دروازه‌بان رقیب به گل سوم رسید، هرچند بعد از این گل، گینه روی اشتباه بازیکنان خط دفاعی ایران یکی از گل‌ها را جبران کرد تا دروازه ایران را در این بازی باز کرده باشد.
آلمان برنده بازی اول
پیش از اینکه ایران اولین پیروزی‌اش در این دوره از رقابت‌ها را ثبت کند، آلمان و کاستاریکا در اولین بازی گروه C به مصاف هم رفتند که ژرمن‌ها با درخشش ستاره و کاپیتانشان، یعنی جان فیته آرپ در دقایق پایانی دو بر یک برنده شدند و سه امتیاز را گرفتند. در این بازی آرپ گل اول را برای ژرمن‌ها زد، ولی کاستاریکایی‌ها در نیمه دوم، بازی را مساوی کردند. در شرایطی که به نظر می‌رسید آن دیدار با همان نتیجه مساوی به پایان خواهد رسید، سانتر آرپ از سمت راست با اشتباه مدافع کاستاریکا همراه شد و در نهایت در دقیقه ٨٩ نوا آووکو گل دوم آلمان را زد تا بازی دو بر یک شود.
جدال برای ثبت صدرنشینی
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است