مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

هک شدن موبایل رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید


تابستان هنگامی که جان اف کلی گوشی خود را به واحد فنی برای تعمیر فرستاد، مشخص شد که هکرها ماهها است به گوشی وی نفوذ کرده‌اند.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/15 - 4 ماه پیش
خبرآنلاین: موبایل جان اف کلی رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید هک شده بوده است. پولیتیکو در گزارشی نوشت تابستان هنگامی که کلی گوشی خود را به واحد فنی برای تعمیر فرستاد، مشخص شد که هکرها ماهها است به گوشی وی نفوذ کرده‌اند.
زمان آلوده شدن گوشی این مقام ارشد دولت ترامپ معلوم نیست اما کاخ سفید می‌گوید از زمان پیوستن جان اف کلی به ریاست جمهوری وی به ندرت از گوشی خود استفاده می‌کرده است.
کلی به همکاران خود گفته بود مدتی است گوشی‌اش به درستی کار نمی‌کند.
« Bill Marczak» محقق در Citizen Lab می گوید بدترین سناریوی هک، سوء استفاده از دوربین و میکروفون قربانی است تا به اطلاعات حساس وی دست پیدا کرد.
ترامپ پس از ورود به کاخ سفید همچنان اصرار به استفاده از گلکسی اس 3 خود داشت و با آن توئیت می کرد، تا اینکه مقامات امنیتی وی را مجبور کردند تا سامسونگ خود را رها کرده و حالا یک گوشی امن - ظاهرا آیفون دستکاری شده - به وی داده اند.
استفاده از ایمیل شخصی برای کارهای دولتی توسط داماد ترامپ و ایوانکا ترامپ موجب دردسر برایشان شده است و استفاده از موبایل شخصی برای کارهای دولتی زیر زره بین رسانه‌ها قرار گرفته است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است