مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

توطئه داعش در بغداد و نجف ناکام ماند


گروه اطلاعاتی موسوم به "الصقور" وابسته به وزارت کشور عراق امروز (شنبه) با حمله به سه پایگاه داعش در غرب الانبار طرح داعش را برای هدف قرار دادن دو استان بغداد و نجف ناکام گذاشت.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/15 - 4 ماه پیش
خبرگزاری ایسنا به نقل از سومریه نیوز، گروه اطلاعاتی موسوم به "الصقور" وابسته به وزارت کشور عراق امروز (شنبه) با حمله به سه پایگاه داعش در غرب الانبار طرح داعش را برای هدف قرار دادن دو استان بغداد و نجف ناکام گذاشت.
گروه الصقور در بیانیه‌ای اعلام کرد: با هماهنگی فرماندهی عملیات مشترک، عملیاتی را به منظور هدف قرار دادن سه پایگاه مهم داعش در غرب الانبار توسط جنگنده‌های عراقی انجام داده و نشست فرماندهان نظامی داعش را در شهرستان "القائم" که در حال طرح‌ریزی برای هدف قرار دادن بغداد و نجف بودند، هدف گرفتیم.
در این بیانیه آمده است، این حمله منجر به تخریب کامل پایگاه داعش و کشته شدن ۲۰ تن از داعشی‌ها شد که برخی از آنها از فرماندهان نظامی داعش در بغداد، فرات و الانبار بودند و تعدادی از اعضای این گروه تروریستی نیز زخمی شدند، همچنین دو خودروی نظامی مربوط به این گروه تروریستی منهدم شد.
از مهم‌ترین این کشته شدگان ابوطارق، سرکرده نظامی ولایت بغداد بود که از افسر نیروهای ویژه زمان صدام و از نزدیکان بغدادی و طراح تعدادی از عملیاتی بود که در بغداد به اجرا درآمد که از جمله آنها می‌توان به عملیات انفجار الکراده در سال ۲۰۱۶ اشاره کرد.
این گروه تصریح کرد، در این حمله کارگاه بمب‌گذاری خودروها در منطقه فرات در شهرستان قائم تخریب، سه خودروی بمب‌گذاری شده منفجر و ۱۲ تن از اعضای این گروه تروریستی که در میانشان متخصصان بمب‌گذاری با ملیت‌های خارجی هم دیده می‌شد، کشته شدند.
به گزارش این گروه، در یک حمله هوایی دیگر مهمانسرای عاملان انتحاری وابسته به "ولایت بغداد" در یکی از محله‌های قائم را هدف قرار دادیم که منجر به کشته شدن ۱۴ تروریست، زخمی شدن تعدادی دیگر از این گروه و تخریب تعدادی از کمربندهای انتحاری و مهمات آنها در پایگاه شد.
بغداد در سوم ژوئیه ۲۰۱۶ شاهد کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از مردم در انفجاری بود که یک عامل انتحاری خودروی بمب‌گذاری شده را در منطقه الکراده هدایت می‌کرد.
در پی این حادثه حیدر العبادی، نخست وزیر عراق متعهد شد مجریان این انفجار را قصاص کند و در بغداد سه روز عزای عمومی اعلام شد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است