Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

هشدار درباره پرداخت حقوق به بازنشستگان غیرمجاز و دوشغله


در این بخشنامه سازمان اداری و استخدامی تاکید شده است بکارگیری نیروی انسانی بدون رعایت مراتب قانونی، خلاف موازین قانونی بوده و پرداخت هرگونه وجهی به آنها مجاز نخواهد بود.

اخبار اقتصادی
منتشر شده در تاریخ 1396/07/15 - 12 روز پیش
حقوق بازنشستگان دوشغله ,پس از قانون مصوب سال گذشته مجلس مبنی بر اعمال محدودیت ها و ممنوعیت های مختلف جهت تداوم حضور بازنشسته ها در مشاغل دولتی، بخش های مختلف قوه مجریه مجبور شدند سخت گیری ها و نظارت های بیشتری را در این خصوص اعمال کنند.
در عین حال، ماده 9 ضوابط اجرایی بودجه امسال نیز تاکید کرده است “هر گونه بکارگیری نیروی انسانی جدید
به هر شکل و عنوان در مشاغل و فعالیت‌های دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری
-مصوب 1386- (از محل هر گونه اعتبار) صرفاً با مجوز سازمان اداری و استخدامی کشور با اخذ تأییدیه سازمان مبنی
بر پیش‌بینی بار مالی در قانون و با رعایت قوانین و مقررات مربوط از جمله قانون مدیریت خدمات کشوری امکان‌پذیر است.”
همین دو موضوع مهم، باعث شده است تا سازمان اداری و استخدامی کشور با صدور بخشنامه ای به همه دستگاههای
اجرایی، نحوه بکارگیری بازنشستگان در این دستگاهها را متذکر و یادآور شود.
پرداخت وجه به بازنشستگان
طبق این بخشنامه که نسخه ای از آن به دست صبحانه رسیده، هرگونه استفاده از بازنشستگان منوط به کسب مجوز از این سازمان و اخذ شماره شناسه برای آنها از طریق ثبت اطلاعات افراد در بستر سامانه کارمند ایران است.
همچنین صدور مجوز استفاده از بازنشستگان اعم از تمام وقت و پاره وقت، صرفا برای یک دستگاه اجرایی امکان پذیر
بوده و ثبت اطلاعات در سامانه کارمند ایران برای تخصیص شماره شناسه، فقط برای دستگاهی که مجوز بکارگیری برای آن
صادر شده، مقدور است.
در پایان این بخشنامه علی اکبر اولیا معاون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی تاکید شده است که بکارگیری نیروی انسانی بدون رعایت مراتب فوق الذکر، خلاف موازین قانونی بوده و پرداخت هرگونه وجهی به آنها مجاز نخواهد بود.
صبحانه
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است