مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

تاسیس تالار علوم یا مرکز فن‌آموزی در استان مرکزی پیگیری شود


اراک- معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی گفت: تاسیس تالار علوم یا مرکز فن آموز محصّلان برای استان مرکزی یک ضرورت است که دستگاه های مرتبط برای ایجاد این مرکز بایستی همکاری کنند.

منتشر شده در تاریخ 1396/04/26 - 7 ماه پیش
به گزارش مجله اینترنتی راه ما ، شکرالله حسن بیگی روز دوشنبه در سی و یکمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان مرکزی در اراک اظهار داشت: تاسیس تالار علوم یا مرکز فن آموز دانش آموزان برای استان مرکزی یک ضرورت است و در این رابطه می توانیم از ظرفیت ها واحدهای تولیدی استفاده کنیم چراکه برخی از آنها، واحدهای تحقیقات و نوآوری فعال دارند و دانش آموزان می توانند از فضاها و امکانات فنی آنها بهره مند شوند.
وی افزود: پارک فناوری استان مرکزی یکی از پارک های فعال کشور ست و با برنامه ریزی می توان هم از ظرفیت کارخانه های صنعتی که فعال هستند و هم پارک علم و فناوری استفاده کرد.
حسن بیگی با اشاره به پیشنهاد معاون آموزش متوسطه در مورد تشکیل کمیته ایجاد مرکز فن آموزی بیان داشت: لازم است کمیته کارشناسی با حضور شهردار، مسئول پارک فناوری، رئیس صنعت و معدن و تجارت، مدیران واحدهای بزرگ اراک و همچنین خیرین تشکیل شود.
وی ادامه داد: مسئولیت این کمیته نیز برعهده دفتر امور اجتماعی استانداری باشد تا با برنامه ریزهای که صورت می گیرد، بتوانیم این مطالبه به حق آموزش و پرورش استان را اجرایی کنیم .
معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی دربخش دیگر سخنان خود در مورد ایمن سازی فضاهای ورزشی در مدارس که دیگر دستور جلسه این شورا بود، گفت: برخی از مدارس اصلا فضای ورزشی ندارند، مدارس غیردولتی و غیرانتفاعی فضای کوچکی را اجاره کرده اند و از هرنظر مشکل دارند، لازم است در این مورد تدبیری اندیشه شود.
حسن بیگی در مورد ایمن سازی فضاهای ورزشی نیز اظهار داشت: در این خصوص هم کمیته ای تشکیل شود و موارد بررسی شود، معاونت عمرانی استانداری در جریان کار قرار گیرد تا بتواند مسایل مالی و اعتباری مربوطه پیگیری شود.
وی در مورد توسعه نمازخانه در مدرسه ها هم بیان داشت: مشکل در اجرا است، باید کاری کنیم  که دانش آموزان برای حضور  در نماز جماعت مدارس رغبت نشان دهند و با اشتیاق به این فریضه الهی بپردازند؛ همکاران فرهنگی را تشویق کنیم که در کنار دانش آموزان حضور داشته باشند که در جلب نظر دانش آموزان بسیار می تواند تاثیرگذار باشد .
براساس این گزارش معاون سیاسی امنیتی استاندار مرکزی در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: در کنکور امسال ۱۷هزار و ۶۰۹ نفر در استان مرکزی شرکت کرده بودند که ۶۰ درصد معادل ۱۰هزار و ۵۶۳ نفر بانوان  بودند و هفت هزار و ۴۶نفر آقایان و مجموع از این رقم هم بالای ۵۰ درصد داوطلبان رشته تجربی بودند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است