Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

ساره بیات، بازیگری گزیده کار با کارنامه ای قابل قبول


مجله اینترنتی راه ما: امروز جمعه 14 مهرماه زادروز یکی از بازیگران گزیده کار سینمای ایران است؛ هنرمندی که طی سالهای فعالیتش با کارگردان های مطرحی همکاری کرده است. ساره بیات! زادروزش مبارک.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/14 - 2 ماه پیش
امروز جمعه 14 مهرماه زادروز یکی از بازیگران گزیده کار و محبوب سینمای ایران است؛ ساره بیات، هنرمندی که طی مدت کوتاهی توانسته در عرصه سینما Cinema خوش بدرخشد و با کارگردان های مطرح همکاری کند.
ساره بیات، زاده سال 1358 است و بازیگری را در یکی از آموزشگاه های سینمایی آموخته است. او با اینکه تحصیلات آکادمیک سینمایی ندارد، اما به مدد استعداد و پشتکارش توانسته طی یک دهه فعالیت، به یکی از بازیگران مطرح سینما تبدیل شود.
ساره بیات، نخستین بار در مجموعه تلویزیونی «یک مشت پر عقاب» مقابل دوربین اصغر هاشمی رفت و پس از آن در سال 1385 در فیلم کمتر دیده شده «مقلد شیطان» نوشته حمید نعمت الله به کارگردانی افشین صادقی ایفای نقش کرد و خوش درخشید.
ساره بیات 4 سال پس از بازی در نخستین فیلمش، یکی از بازیگران اصلی فیلم اصغر فرهادی Asghar Farhadi شد و در « جدایی نادر از سیمین»، بازی متفاوتی از خود ارائه کرد و بهترین بازیگر Actor نقش مکمل زن در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر شد و سیمرغ بلورین این رشته را از آن خود کرد.
ساره بیات، پس از بازی در فیلم «جدایی نادر از سیمین» در فیلم «لامپ صد» ساخته سعید آقاخانی با محسن تنابنده که ایفای نقشِ مردی معتاد Addicted به شیشه را به عهده داشت، همبازی شد و سپس در فیلم «فصل فراموشی فریبا» ساخته عباس رافعی ایفای نقش کرد و پس از آن در نخستین فیلم سینمایی Movie شهاب حسینی که «ساکن طبقه وسط» نام دارد بازی کرد؛ تا به این ترتیب سال 1392 سال پرکاری برای او باشد.
اگر به کارنامه بازیگری ساره بیات نگاهی بیندازیم خواهیم دید که او طی سالهای فعالیتش مسیر رو به رشدی را پشت سر گذاشته و با کارگردان های مطرحی همکاری کرده و تلاشش برای انتخاب های درست نتیجه داده است.
فریدون جیرانی، فرزاد موتمن، مجید مجیدی کارگردان های مطرحی هستند که ساره بیات در آثارشان بازی کرده است.
ساره بیات با فیلم «آااادت نمی کنیم» ساخته ابراهیم ابراهیمیان در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر حضور پیدا کرد و نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن شد.
این بازیگر، سال پیش نیز با فیلم «بیست و یک روز بعد» در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و بازی اش در این اثر سینمایی مورد تقدیر مخاطبان قرار گرفت. این فیلم چند هفته پیش بر پرده سینماها بود و در جشنواره فیلم کودک و نوجوان نیز جوایز بسیاری کسب کرد.
«زرد» ساخته مصطفی تقی زاده، فیلم دیگری است که ساره بیات در آن حضور دارد و با بهرام رادان، مهرداد صدیقیان و شهرام حقیقت دوست هم بازی است. این فیلم نیز به تازگی اکران شده و این روزها بر پرده سینماهاست.
ساره بیات امروز 14 مهرماه 38 ساله شد؛ به امید سلامتی و موفقیت روز افزون برای او. زادروزش مبارک..
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است