مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

مادر مریم رشیدی پس از حکم ۱۱ سال زندان: «دلم برای قاتل دخترم می‌سوزد» + عکس


مجله اینترنتی راه ما: جوان ۲۲ساله‌ای که دو سال پیش در کلگری برای اینکه ۱۱۳ دلار پول بنزین را نپردازد مریم رشیدی را زیر گرفته و کشته بود دیروز محاکمه شد و دادگاه برای او ۱۱ سال حبس و محرومیت تا پایان عمر از رانندگی را تعیین کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/14 - 3 ماه پیش
به گزارش گروه جنایی  مجله اینترنتی راه ما،  مادر مریم رشیدی که پس از دادگاه در گفت‌وگو با خبرنگاران برای عامل مرگ دخترش دلسوزی کرده بود به چهره‌ی رسانه‌های کانادا تبدیل شده است. مادر و برادر مریم رشیدی برای شرکت در این دادگاه به کانادا آمده‌اند.
احمد نورانی همسر مریم که جون امسال همراه با پسر مشترک‌شان و همسر جدید خود راهی مراسم بزرگداشت او بود در یک حادثه Incident تصادف Crash جان سپرد.
دادگاه کلگری اعلام کرد جاشوا میشل ۲۲ ساله، به جرم Crime کشتن Killing مریم رشیدی آشتیانی به ۱۱ سال زندان Prison محکوم شده است. کبرا محمدی، مادر مریم رشیدی و محمد رشیدی، برادر او از ایران به کلگری آمده بودند تا در دادگاه شرکت کنند. مریم رشیدی سال ۲۰۱۵ بعد از اینکه به همراه همسر خود از شرکتی نفتی که در آن کار می‌کرد، تعدیل شد، در یک پمپ بنزین در کلگری مشغول به کار شد و بعد از چند هفته در روز هفتم جون، هنگامی که یک راننده تراک بنزین زد و ۱۱۳ دلار هزینه آن را نپرداخت، به دنبال تراک رفت. راننده با تراک به او زد، گریخت و رشیدی بعد از انتقال به بیمارستان از دنیا رفت.
کبرا محمدی، مادر مریم رشیدی دیروز (چهارشنبه) بعد از برگزاری دادگاه دخترش در کلگری به خبرنگاران گفت برای کسی که دخترش را کشته و خانواده‌اش ناراحت است. این اظهارنظر مهربانانه کبرا محمدی، بازتاب زیادی در رسانه‌های کانادا مثل CBC و CTV داشت و تیتر خبرها شد. او می‌گوید: «من دلم برای آن آقا هم می‌سوزد. من خودم مادرم و دلم برای مادر او هم می‌سوزد. دختر من تنها بود اما به دلیل این کشته شد که فکر می‌کرد باید این کار را انجام دهد.» او البته خبرنگاران گفت رای صادرشده از سوی دادگاه، حکمی نبود که انتظارش را داشته است: «این آقا با این کار احمقانه‌ای که کرد، چند خانواده را عزادار کرد.
قاضی آلن مک‌لود، در حکم خود اعلام کرد جاشوا میشل به ۱۱ سال زندان محکوم شده و تا پایان عمر به هیچ عنوان حق رانندگی ندارد. میشل هم از اینکه چنین کاری کرده اظهار ندامت کرده است.
مادر مقتول                                     برادر مقتول                                                                          مقتول
تراژدی خانواده رشیدی البته بعد از آن اتفاق مرگبار، آتش ماه جون امسال بود که آنها برای یادبود مریم رشیدی به کلگری می‌رفتند که احمد بر اثر تصادف، جان خود را از دست داد. کورش هشت ساله، حالا در کاناداست. مادرخوانده او درخواست داده که حضانت کورش را در کانادا در اختیار داشته باشد اما خانواده رشیدی می‌گویند هنوز چیزی معلوم نیست. هر چند آنها نیز در مصاحبه‌هایی که کرده‌اند تمایل دارند کورش در کانادا بماند.
قاضی پس از دادگاه گفت: «من فکر می‌کنم قلب همه ما از جمله قلب خانواده میشل با خانواده مریم است.»
احمد نورانی چند هفته قبل از تصادف، متنی برای دادگاه و خطاب به میشل نوشت: «گاهی اوقات چیزی که تو از دست می‌دهی، بعد از گذشت زمان دوباره به دست می‌آید. برخی از دست دادن‌ها اما بسیار بزرگ است، مثل وقتی که کودکی بی‌گناه، مادر خود را برای همیشه از دست می‌دهد.»
نورانی در این متن نوشته بود که این مریم بود که می‌خواست ما به کانادا بیاییم و ایمان داشت که پسرش اینجا می‌تواند زندگی بهتری داشته باشد: «من در برابر اصرار خانواده‌ام برای بازگشت به ایران مقاومت کردم چون به آنچه مریم می‌خواست اعتقاد داشتم.»
احمد، چند هفته قبل از اینکه از دنیا برود این شعر را برای مریم سروده بود:
«وقتی آغوش تو مرا فرا می‌گیرد/احساس می‌کنم در خانه‌ام/اما مدت زیادی است که دلتنگ وطن شده‌ام.»
محمد رشیدی، برادر مریم هم متنی نوشته بود که دیروز در دادگاه قرائت شد: «مریم یک نابغه بود. حالا او دور است؛ دور از ما.»
محمد می‌گوید شرایط سلامتی مادرش پس از اینکه خبر درگذشت دخترش را شنیده خراب شده است. او می‌گوید مادرش به طور مرتب خبرهای مربوط به دادگاه را پیگیری می‌کرده است. او می‌گوید: «نیمه‌شب‌ها می‌شنیدم که مادرم هنوز در حال گریه کردن است.»
مریم رشیدی و احمد نورانی به همراه فرزندشان که در آن زمان شش ساله بود به کانادا مهاجرت کردند و در یک شرکت مربوط به نفت و گاز استخدام شدند. اما بعد از چند ماه هر دو به دلیل بحران نفتی در آلبرتا، تعدیل شدند و مریم در یک ایستگاه پمپ بنزین Centex مشغول به کار شد.
دادستان ابتدا درخواست کرده بود که میشل، به ۱۲ سال زندان محکوم شود اما قاضی Judge در مجموع او را به جرم قتل Murder غیرعمد و همچنین تصادف و فرار Escape از محل حادثه به ۱۱ سال زندان محکوم کرد. میشل از جون ۲۰۱۵ بازداشت شده و این مدت زمان، جزو محکومیت او به حساب می‌آید. او همچنین تا پایان عمر اجازه رانندگی ندارد...
اخبار اختصاصی سایت مجله اینترنتی راه ما را از دست ندهید:
فیلم قایق‌سواری در خیابان‌های بندرانزلی پس از بارش شدید باران + فیلم
مهدی جهانگیری برادر معاون اول رییس جمهور دستگیر شد
دخترم را تعقیب کردم و او را بیهوش در کنار حامد پیدا کردم
نیلوفر زن همسایه از من باردار شده بود ولی من!!!
انگیزه اصلی قتل فجیع جوان مهابادی اعلام شد +عکس
بریدن سر همسر مقابل چشم 2 کودک +عکس
خوب و بد زندگی از نگاه یک دختر که بچه طلاق است
دختر نوجوان خشمگین قیچی را در سر پسر مزاحم فرو کرد + فیلم و عکس
تحقیق از عروس پس از ازدواج / داماد جوان دنبال چه بود؟
تماس های شیطانی دوست عروس خانم با تازه داماد
حمله گاو خشمگین به مامور پلیس راه + فیلم
تجاوز وحشیانه به دختر دانشجو تهرانی در دخمه شیطانی 3 جوان + عکس
زنم از من خواست تا جدا شویم ولی من حاظر نشدم حالا دیگر تحمل زندگی با او را ندارم!
تجاوز 4 پسر جوان به دختر تهرانی / او با دوست پسرش قرار داشت که ...
تجاوز به  لادن 21 ساله در پایان بزم شبانه در ویلا
ملیکا را به خانه متروکه بردم، دست هایش را با بند کفش هایم بستم!!+ عکس
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است