مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

کشف تیم تروریستی وابسته به داعش در عربستان


عربستان اعلام کرد، یک تیم تروریستی را که «به خارج از کشور مرتبط» بوده، کشف و شناسایی کرده است. مقامات سعودی می‌گویند این گروه وابسته به داعش است.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/14 - 4 ماه پیش
خبرگزاری فارس: سازمان «امنیت کشور» عربستان، پنجشنبه‌شب اعلام کرد که یک تیم تروریستی را کشف و شناسایی کرده است.
به گزارش شبکه الاخباریه عربستان، این سازمان تازه تأسیس در عربستان گفته که اعضای این تیم، به خارج از کشور مرتبط بوده‌اند. این سازمان گفته این گروه وابسته به داعش است.
این شبکه سعودی به نقل از مقامات عربستان گزارش کرد که این تیم در «عملیاتی پیش‌دستانه» کشف و متلاشی شده است. در همین خصوص سه مکان مورد بازرسی قرار گرفته و پنج نفر بازداشت و مقادیری سلاح و مواد شیمیایی ضبط شده است.
یکی از مکان‌های بازرسی شده یک اسطبل در محله «الغنامیه» و یک آپارتمان در محله «نمار» در غرب ریاض بوده است.
طبق این گزارش، یک نفر که منابع سعودی او را «داعشی» توصیف کردند، پس از محاصره شدن توسط نیروهای امنیتی خود را منفجر کرده است. منابع سعودی می‌گویند دو داعشی در دو نقطه جداگانه کشته شده‌اند.
سازمان امنیت کشور، سازمانی امنیتی و اطلاعاتی در عربستان سعودی است که اخیرا (20 ژوئیه 2017) به دستور سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی تأسیس شد.
در آن زمان تحلیلگران سیاسی گفتند که یکی از اهداف احتمالی تأسیس این سازمان، تلاش محمد بن سلمان، ولی‌عهد و وزیر دفاع سعودی برای کاستن از اختیارات محمد بن نایف، ولی‌عهد سابق و کاهش نفوذ او در نیروهای امنیتی عنوان کردند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است