مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

اردوغان: نیاز تسلیحاتی ایران را برآورده می‌کنیم


اردوغان گفت که آنکارا در زمینه دفاعی-نظامی با تهران همکاری خواهد داشت و بخشی از نیازهای تسلیحاتی ایران را برآورده خواهد کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/13 - 3 ماه پیش
خبرگزاری فارس: «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد که با ایران و عراق، مکانیزمی را برای قطع مبادلات نفتی با منطقه کردستان عراق، اجرا خواهند کرد.
اردوغان طی گفت‌وگو با خبرنگاران در جریان پرواز بازگشت به ترکیه از تهران، ضمن غیرقانونی دانستن حکومت منطقه کردستان عراق بر استان «کرکوک»، گفت به زودی اقداماتی را درباره این منطقه انجام خواهند داد.
به نوشته وبگاه روزنامه «ینی شفق» وی با بیان اینکه «مسعود بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق شب گذشته با او تماس گرفته، تاکید کرد آنها هیچ حق قانونی برای اجرای نتیجه (همه‌پرسی) ندارند و بارزانی باید آن را ابطال کند.
رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: مهمترین اقدام کنونی این است که تهران و آنکارا نیروهای تعیین کننده در منطقه باشند. اختلاف نظر وجود دارد اما مشکل جدی میان ما نیست و دو کشور ارزش‌های مشترکی دارند.
اردوغان همچنین افزود که آنکارا در زمینه دفاعی-نظامی با تهران همکاری خواهد داشت و بخشی از نیازهای تسلیحاتی ایران را برآورده خواهد کرد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است