مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

وینفرد شفر؛ ناظم در مدرسه بی‌نظم


حضور وینفرید شفر آبی بود بر آتش استقلال؛ هر چند انتقادهایی هم به این انتخاب بود، اما به هر حال انتخاب یک مربی خارجی در حالی که بی اعتمادی زیادی به مربیان وطنی به وجود آمده بود، التهاب استقلال و استقلالی‌ها را فرو نشاند.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/13 - 4 ماه پیش
ورزش سه: حضور وینفرید شفر آبی بود بر آتش استقلال؛ هر چند انتقادهایی هم به این انتخاب بود، اما به هر حال انتخاب یک مربی خارجی در حالی که بی اعتمادی زیادی به مربیان وطنی به وجود آمده بود، التهاب استقلال و استقلالی‌ها را فرو نشاند.
شاید به جرات ‌بتوان گفت که یکی از دلایل بی اعتمادی به مربیان داخلی و البته اعتماد به سرمربی خارجی جدید استقلال را باید در نتایجی که مربیانی مثل کی روش و برانکو کسب کردند، جست‌وجو کرد. بر همین اساس این انتظار وجود خواهد داشت که شفر هم همان راه کی روش و برانکو را در پیش بگیرد و البته او هم مثل این دو مربی مشکلات و چالش‌های خود را به همراه خواهد داشت.
چالش‌هایی که سرمربی تیم ملی بارها و بارها با آنها دست و پنجه نرم کرده و برانکو هم با همه حوصله و صبری که دارد از آنها در امان نبوده است. در این بین باید اذعان کرد که سرمربی استقلال کار سختی نسبت به کی‌روش و برانکو هم خواهد داشت.
وینفرید شفر یک مربی آلمانی است که با تفکرات و نظم آلمانی رشد کرده و خو گرفته است. بازیکن سالهای گذشته تیم‌هایی مثل مونشن گلادباخ، آفنباخ و ... و مربی تیم‌هایی مثل بروسیا مونشن گلادباخ، اشتوتگارت، بوروسیا تنیس و ... به چیزی غیر از نظم و انضباط در تیمش فکر نمی‌کند و به جرات می‌توان گفت که با شرایطی که تیم‌ها و باشگاه‌های کشورمان به خصوص تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس دارند، حضور شفر در استقلال مثل حضور ناظمی سختگیر و منضبط در مدرسه‌ای بی‌نظم خواهد بود. مثل چیزی که کی‌روش و برانکو با آن روبه‌رو بودند با این تفاوت که به طور حتم تفکر آلمانی شفر، در نظم تیم و باشگاه چیزی فراتر از کی روش و برانکو خواهد بود.
به خوبی می‌دانیم که برانکو و کی روش برای رسیدن به ایده آل‌های خود در تیمشان چه حاشیه‌هایی داشتند و چقدر متحمل کارهایی غیر از سرمربیگری یک تیم شدند، به همین جهت این مربی آلمانی هم فقط یک سرمربی در استقلال نخواهد بود و برای پیاده سازی تفکراتش در این تیم راه زیادی را در پیش خواهد داشت. چیزی که به خاطر آن باید منتظر چالش‌هایی باشیم که طی سالهای گذشته در خصوص کی روش و برانکو با آنها روبه‌رو بودیم و شاید هم چیزی بالاتر از آنها، چرا که بعید به نظر می‌رسد شفر با آن تفکرات منظم آلمانی بتواند با آنچه که در باشگاه‌ها و تیم‌های ما اتفاق می‌افتد، خود را تطبیق بدهد، پس حتما به فکر جراحی در استقلال خواهد بود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است