Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

نکاتی که هنگام تشنج باید رعایت شود


مجله اینترنتی راه ما:تشنج به عوامل مختلفی بستگی دارد و متخصصان بر این باورند که وقتی یک فرد دچار حملات تشنج می شود نباید لرزش های بدنش کنترل شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/13 - 2 ماه پیش
یک متخصص مغز و اعصاب توضیحاتی را در رابطه با بهترین راهکار‌ها در مواجه با فردی که دچار تشنج می‌شود ارائه کرد.
تشنج زهرا خانزاده گفت: تشنج می‌تواند علل مختلفی داشته باشد و حتی یک بار ابتلا به تشنج نیز می‌تواند خطراتی را برای سلامت افراد به دنبال داشته باشد.
وی افزود: فردی که دچار تشنج می‌شود باید حتما مورد بررسی پزشکی قرار گرفته و به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کند.
این متخصص مغز و اعصاب با تاکید بر اینکه " اطرافیانی که در کنار فرد تشنج کرده قرار دارند نباید نسبت به کنترل فرد اقدام کنند" اظهارکرد: به هیچ وجه نباید لرزش‌های فردی که دچار تشنج شده را کنترل کرد، زیرا تلاش برای کنترل می‌تواند مقدمات در رفتگی اعضای بدن فرد بیمار را به دنبال داشته باشد.
خانزاده با ارائه توصیه‌ای به افراد در هنگام مواجه با فردی که دچار تشنج شده است تصریح کرد: بهتر است فردی که دچار تشنج شده به پهلو برگردانده شده تا اگر مایعاتی در دهان فرد وجود داشته باشد از دهانش خالی شود.
وی با تاکید بر اینکه نباید برای جدا کردن دندان قفل شده افراد دچار تشنج اقدام شود اذعان کرد: در شرایطی که به اعتقاد عمومی باید دندان فرد دچار تشنج از هم باز شود، اما به هیچ وجه این موضوع توصیه نمی‌شود.
این متخصص مغز و اعصاب خاطرنشان کرد: این کار سبب آسیب وارد شدن به دندان‌ها شده و می‌تواند مقدمات شکسته شدن دندان‌ها را فراهم کند...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است