مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ال‌جی به فکر ساخت تراشه موبایل افتاد


تا این لحظه نتوانسته تراشه موابایلی مخصوص خودش را درست کند و از آن استفاده تجاری کند. به احتمال زیاد این اقدام تا چند وقت دیگر رخ می‌دهد، چرا که ال‌جی به تازگی دو علامت تجاری جدید ثبت کرده که LG KROMAX Processor و LG EPIK Processor نام دارند.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/13 - 3 ماه پیش
مجله دیجی کالا - مجید نوردوست: این اولین‌باری نیست که شرکت ال‌جی تلاش می‌کند تراشه موبایل مخصوص خودش را بسازد. ال‌جی در سال ۲۰۱۴ قصد داشت مسیری که سامسونگ و هواوی شروع کرده بودند را دنبال کند و تراشه خاص خودش را تولید کند. در آن زمان مشخص شد که تراشه ال‌جی با نام NUCLUN در حال ساخت است؛ اما این تراشه تنها روی یک گوشی که آن هم فقط در کشور کره جنوبی عرضه شد، قرار گرفت.
در حقیقت ال‌جی تا این لحظه نتوانسته تراشه موابایلی مخصوص خودش را درست کند و از آن استفاده تجاری کند. به احتمال زیاد این اقدام تا چند وقت دیگر رخ می‌دهد، چرا که ال‌جی به تازگی دو علامت تجاری جدید ثبت کرده که LG KROMAX Processor و LG EPIK Processor نام دارند. هر دوی این اسم‌ها به ساخت تراشه موبایل اشاره می‌کنند. البته هنوز مشخص نیست که این تراشه روی گوشی قرار میگیرد یا قرار است روی دستگاه‌های مختلف در حوزه اینترنت اشیا مورد استفاده قرار بگیرد.
شرکت اینتل سال گذشته به این موضوع اشاره کرد که در حال ساخت پردازنده ARM مخصوص شرکت ال‌جی است. همچنین مشخص شد که پردازنده ال‌جی با معماری ۱۰ نانومتری ساخته می‌شود و انتظار می‌رود که روی گوشی‌های پرچم‌دار قرار بگیرد.
هنوز مشخص نیست که این تراشه شرکت ال‌جی در چه زمانی ساخته می‌شود و روی چه محصولی قرار میگیرد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است