مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

نیکبخت واحدی: اسطوره استقلال منم


بعد از انتخاب وینفرید شفر به عنوان سرمربی جدید استقلال هر روز نام‌های زیادی به عنوان دستیاران ایرانی مطرح می‌شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/13 - 4 ماه پیش
ایران ورزشی: بعد از انتخاب وینفرید شفر به عنوان سرمربی جدید استقلال هر روز نام‌های زیادی به عنوان دستیاران ایرانی مطرح می‌شود. علیرضا نیکبخت واحدی اگرچه جزو این گزینه‌ها نیست اما نسبت به این مسائل واکنش نشان می‌دهد. او اعتقاد دارد که شکل جدایی علیرضا منصوریان جالب نبود. نیکبخت البته از برخی اتفاقات فوتبالی هم گلایه دارد و دلیل آن را حضور مدیران غیرفوتبالی و کارنابلد می‌داند. او انتظار دارد که هواداران فوتبال خیلی احساساتی نسبت به اتفاقاتی که در فوتبال ما می‌افتد رفتار نکنند.
علیرضا منصوریان بعد از بازی با ذوب‌‌آهن از استقلال رفت. خیلی‌ها بر این باورند که شکل جدایی خیلی خوب نبود.
علیرضا نتایج خوبی نگرفت اما از آنجا که مدیران فوتبالی ما نتیجه‌گرا هستند و بیشتر به خودشان و حضور موقت‌شان فکر می‌کنند همینطور می‌شود. چرا به بعضی‌ها سه سال فرصت می‌دهند تا قهرمان شوند اما به منصوریان نه. من هم معتقدم نحوه جدایی علیرضا خوب نبود و تا حدودی محبوبیتش کم شد.
شاید خودش هم به خاطر تصمیمات اشتباهی که گرفت مقصر بود؟
چه تصمیماتی؟
این که وقتی دو بازی به او فرصت دادند شاید همان موقع می‌رفت خیلی بهتر بود.
ببینید خیلی‌ها دوست دارند و آرزوی‌شان مربیگری در این تیم است. استقلال هم تیم محبوب منصوریان بود. من واقعا نمی‌دانم در آن مقطع چه تفکری داشت شاید فکر می‌کرد که می‌تواند تیم را به شرایط خوبش برگرداند. البته هیات مدیره هم تلاش زیادی برای حفظ او نداشت.
الان هم که شفر به عنوان سرمربی جدید انتخاب شده است.
من شناختی از ایشان ندارم و فقط می‌دانم در چند کشور از جمله امارات مربیگری کرده است. اما به نظرم مربیان آلمانی در فوتبال ما جواب نمی‌دهند. کوردس، کوخ، سوبل، اشمیت و... نمونه‌هایش هستند به هر حال همه راضی هستند اما اگر مربی خوبی بود که بدون تیم نمی‌ماند.
بعد از این انتخاب بحث‌های زیادی پیرامون دستیاران ایرانی او مطرح شده است.
مثلا چه کسانی.
مثلا سهراب بختیاری‌زاده، سیروس دین‌محمدی، فرهاد مجیدی، محمد تقوی و...
من نظر خاصی ندارم. اما ایشان که شناخت کاملی از بچه‌های ما ندارد. در هر صورت باید کمکش کنند هر چند رسم این است که دستیاران را سرمربی انتخاب کند. آنها هم کمتر پیش می‌آید این کار را انجام دهند. الان شما نگاه کنید کریم باقری در پرسپولیس فقط کنار تیم است و بیشتر کارها را برانکو می‌کند. من جایی خواندم که گفته بود هر بازیکنی آماده باشد بازی می‌کند. آنها با کسی تعارف ندارند. نمونه‌اش کوردس که علی کریمی را کنار گذاشت.
اما در حالی که کمتر از دو، سه روز از آمدن شفر گذشته صحبت از خواستن یا نخواستن رحمتی و جباری است. انگار مشاورانش...
امیدوارم کسانی که کنارش هستند دلسوز استقلال باشند و خط و خطوط اشتباه ندهند. من واقعا متاسفم که بعضی‌ها بدون بررسی عنوان اسطوره را به برخی‌ها می‌دهند. من همیشه درباره استقلال مثبت حرف زدم اما بعضی‌ها می‌خواهند به هر قیمتی باشند اما پاسخ به این عده باید بگویم اسطوره استقلال منم که 7 سال بدون پول بازی کردم. همه مدارک قراردادم موجود است. کاملا مشخص است که در این چند سال چقدر گرفتم و چقدر طلب دارم. غیرت و تعصب این است که پول حلال به خانه ببریم. من اگر بازیکن ضعیفی بودم و با هر توهینی می‌ماندم حتما از نظر آن عده اسطوره می‌شدم. امثال من و فرهاد مجیدی زیر بار هر خفتی نرفتیم که با هر قیمتی بمانیم.
حالا که بحث به اینجا رسید خودت بگو چقدر طلب داری و چقدر گرفتی؟
من دوست نداشتم در این باره حرف بزنم اما الان برای اولین مرتبه می‌گویم همه پولی که در این چند سال حضورم از استقلال گرفتم 150 میلیون نبود. سال آخر هم از صدقه سری مربیان وقت یک ریال نگرفتم. اما مصاحبه نکردم و حتی از کنار باشگاه هم رد نشدم. درباره طلبم هم چیزی نگویم بهتر است. من سالی که در صبا بودم 250 میلیون طلب داشتم که گفتند بیا توافق کن. من هم این کار را کردم اما در نهایت مالیات را تا ریال آخر پایم حساب نکردند و گفتند فلانی 100 میلیون بخشیده است. چرا زمان فتح‌ا...زاده، کاشانی و عابدینی این حرف‌ها نبود.
دل پری داری.
‌ من روزی که آمدم استقلال خواستم بهترین باشم که به لطف خدا اینطور هم شد. مطمئن باشید یک روز هم به حقم می‌رسم اما امثال من، مجیدی‌ها و کریمی‌ها آدم‌هایی نیستیم که دستمان را مقابل مدیران عامل باشگاه‌ها دراز کنیم. آقای دادکان درست می‌گفت که باید این فوتبال را یکی دو سال تعطیل کرد.
به علی کریمی اشاره کردی حتما می‌دانی که در نفت تهران هم دوام نیاورد.
‌ من واقعا برای مدیران آن باشگاه متاسفم. آنها کریمی را با چه کسی قیاس می‌کنند؟ مدرک مربیگری علی بهانه‌ای بیش نیست. مگر آنها از روز اول نمی‌دانستند؟ حتما می‌دانستند فقط خواستند کنار علی کریمی معروف شوند و مقابل دوربین‌ها باشند. علی هم نخواست که به هر قیمتی باشد.
اتفاقا کریمی در آخرین مصاحبه‌اش از تو اسم آورد و گفت چرا بعضی‌ها با هر پرونده‌ای کار می‌کنند و تیم دارند اما فقط روی نیکبخت واحدی زوم می‌کنند.
‌ علی لطف دارد و حرف حق را می‌زند. من 2 سال است که از کنار فدراسیون رد هم نشدم و کار خودم را انجام می‌دهم. این چه مدل تیمداری است که پول بازیکنان را نمی‌دهند اما مالیاتش را می‌گیرند؟ چرا به آنهایی که بدهکارند تیم می‌دهند. من واقعا متاسفم.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است