مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

طرح تحقیق و تفحص سرخابی‌ها در هیات رئیسه مجلس


مجله اینترنتی راه ما: درخواست تحقیق و تفحص از در آمدها و هزینه های دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در مجلس شورای اسلامی تنظیم و تقدیم هیات رئیسه مجلس شد.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/12 - 4 ماه پیش
سید فرید موسوی نماینده اصلاح طلب مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ساعتی قبل با انتشار پستی در اینستاگرامش اعلام کرد که طرح تحقیق و تفحص مالی از دو باشگاه بزرگ فوتبال ایران به هیات رئیسه تقدیم شده است. بر اساس این پست تحقیق و تفحص از درآمد ها و هزینه ها، جرایم و نظام اداری و مدیریتی دو باشگاه فرهنگی و ورزشی پرسپولیس و استقلال Esteghlal طی ده سال اخیر در صورت گرفتن تاییدیه از هیات رئیسه تصویب خواهد شد.
این درخواست با امضای شش نماینده مجلس به نام های سید فرید موسوی، محمد حسن نژاد، سید کریم حسین زاده، بهرام پارسایی، محمدرضا نجفی، احمد امیرآبادی فراهانی و اصغر یوسف نژاد امروز به هیات رئیسه مجلس تقدیم شده است. 
در نامه تنظیمی برای تحقیق و تفحص آمده است:
شرح امروز ورزش Sport یکی از اموری است که گروه زیادی از جامعه به اشکال گوناگون با آن سرو کار دارند و کارکردهای مختلف اجتماعی، فرهنگی،  سیاسی و اقتصادی در جامعه دارد؛ از همین رو اهمیت آن بر هیچکس پوشیده نیست. در این میان ورزش فوتبال نیز جایگاه ویژه داشته و به عنوان یک پدیده اجتماعی مرزها را در نوردیده و کمتر ورزشی به اندازه آن فراگیر می باشد. از سال های دور دو تیم پرطرفدار تهران نقشی پررنگ در اعتلای ورزش کشور به طور عام و فوتبال ملی به طور خاص داشته اند؛ اما متاسفانه عدم شفافیت کاری، مالی و اجرایی این دو باشگاه چالش های اساسی در ورزش و فوتبال کشور به وجود آورده و رفتارهای خلاف مقررات و تخلفات عدیده این دو باشگاه علاوه بر تبعات اجتماعی در جامعه و نظام اجرایی و مدیریتی، سایر باشگاه ها را نیز تحت الشعاع خود قرار داده است. از سوی دیگر جریمه های مختلف توسط مراجع نظارتی ملی و بین المللی نیز در شرایط فعلی اقتصاد و محدودیت های مالی کشور، هیچ توجیهی ندارد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است