مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

بسته شدن پرونده کلاهبرداران 58 میلیاردی در اصفهان


مجله اینترنتی راه ما: افرادی که تحت عنوان سرمایه گذاری در یک شرکت خارجی مبلغ 58 میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان اصفهان دستگیر شدند.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/12 - 4 ماه پیش
به گزارش گروه حوادث Accidents  مجله اینترنتی راه ما،  سردار مهدی معصوم بیگی، رئیس پلیس استان اصفهان گفت: در پی دریافت شکایات متعدد از دو سال قبل به پلیس آگاهی، مبنی بر اینکه بنا به پیشنهاد دو نفر در یک شرکت خارجی وجوهی را سرمایه گذاری کرده اند و در یک مرحله سود مناسبی دریافت ولیکن بعد از مدتی متوجه شده اند در اثر اقدام این دو نفر کل وجوه سرمایه گذاری شده در شرکت بلوکه و سرقت Stealing شده ، تحقیقات تخصصی کارآگاهان در این زمینه آغاز شد.
وی تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی اصفهان تحقیقات خود را آغاز کردند و پس از انجام یک سری کارهای تخصصی موفق شدند دو متهم اصلی این پرونده را شناسایی و پس از هماهنگی قضائی دستگیر کنند.
معصوم بیگی با اشاره به اینکه این دو متهم به کلاهبرداری مبلغ 58 میلیارد ریال از 58 نفر اعتراف کردند، افزود: نحوه اقدام در این نوع کلاهبرداری که در اصل به نفع دیگری کلاهبرداری می شود بدین صورت است که افراد سودجو که تخصص چندانی در بورس نداشته اند با جلب رضایت سپرده گذاران وجوه آنان را به حساب یک شرکت خارجی که هیچ نمایندگی در ایران ندارد واریز کرده اند که پس از ثبت از طریق اینترنت و اخذ گذر واژه به عنوان کارگزار وجوه چندین نفر را وارد بازار Store شرکت خارجی کرده اند و بعد از یک مرحله سود کلان در مرحله بعد کل سپرده آنها به مبلغ 58 میلیارد ریال را بلوکه و سرقت کرده اند.
رئیس پلیس استان اصفهان با بیان اینکه کارگزار شرکت خارجی در خارج از کشور و در کشور هایی که مقررات سهل گیرانه دارند ثبت شده است و هیچ گونه نظارتی بر روی آنها وجود ندارد ادامه داد: معاملات آنها به صورت کاملاً الکترونیکی و در فضای مجازی بین معامله گران و بازارهای پراکنده در دنیا انجام می شود و به دلیل عدم نظارت بر روی آن‌ها تابع قوانین کشور محل ثبت بوده و امکان پیگیری آن بسیار مشکل است.
این مقام ارشد انتظامی تصریح کرد: در این روند فرد نماینده کارگزار یا بازاریابی است که معمولاًدرصدی از ارزش معاملاتی را که برای کارگزار انجام می دهد به عنوان سود فرد معامله گر در نظر می گیرد.
مهدی معصوم بیگی در پایان با اشاره به اینکه بر اساس ماده 49 و بند " ز" قانون Law اوراق بهادار، شرکت در این بازار جرم Crime محسوب می شود و کارگزاری آن هم با مجازات همراه است گفت: ازسرمایه گذاری در این گونه شرکت ها به شدت خودداری شود و هرگونه فعالیت در این زمینه را به پلیس اعلام کنید..
اخبار اختصاصی سایت مجله اینترنتی راه ما را از دست ندهید:
قتل جوان مهابادی در پایان میهمانی شیطان / خانواد صادق چه می خواهند؟ + عکس
تجاوز راننده اسنپ به زن جوان که مقصدش فرودگاه مهرآباد بود + فیلم گفتگو با راننده و عکس
جزئیات قتل هولناک جوان مهابادی از زبان دادستان و رییس پلیس + فیلم و عکس
چاقوکشی مداح در شب عاشورا در خرم آباد + فیلم 14+
فیلم رفتار بی شرمانه یک دانش‌آموز با معلم اش در کلاس + عکس
حمید فهیمده بود که دوستش با خاله اش ارتباط سیاه دارد / حمید حلق آویز در باغ پیدا شد!
مرگ دختر 19 ساله مشهدی زیر دست 2 جراح زیبایی
دعوت پیامکی از عروس و داماد برای میهمانی شوم + تصاویر
4 دانشجوی مهابادی در برابر دوربین دوستشان را همانند داعشی ها کشتند + نامه ای که خوانده نشده است + فیلم و عکس
فیلم و تصویر از لحظه به لحظه قتل وحشتناک جوان مهابادی توسط شیطان + جزئیات و گفتگو
دمپایی های امیر قطر ؛ حاشیه جدید اینستاگرام ظریف +عکس
فرصت طلبی زن مطلقه در تحقیر کثیف داماد توسط عروس خانم ! + عکس
چهره یک قاتل: چگونه یک ستاره ورزشی به قاتل دیوانه تبدیل شد؟ +تصاویر
قتل تازه داماد در رستوران جاده فشم + عکس
دستگیری خواهران سارق در شاهین شهر
جعفری قهرمان ووشوی جهان: من زنده‌ام! + فیلم
حمام خون با تصادف قطار مسافربری در قزوین
فرصت طلبی زن مطلقه در تحقیر کثیف داماد توسط عروس خانم !+ عکس
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است