Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

چه کسی جای پسر کی‌روش را می‌گیرد؟


مجله اینترنتی راه ما: با توجه به اخراج سعید عزت اللهی در دیدار برابر کره و محرمیت او از یک دیدار جام جهانی باعث شده تا کارلوس کی روش به دنبال جانشین بازیکن محبوب خود باشد. بازیکنی پیشاپیش مدافعان تیم ملی بایستد.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/12 - 2 ماه پیش
محرومیت بدموقع سعید عزت اللهی باعث شد تا او دو دیدار تیم ملی را از دست بدهد. بازی هایی که تنها یکی از آنها طی شده و او دومین دیدار خود را باید در جام جهانی بگذراند. بدین ترتیب کارلوس کی روش در اولین بازی تیم ملی در جام جهانی بازیکن محبوب خود را به همراه ندارد. بازیکنی که از زمان حضور در جوانان آتلتیکومادرید مورد توجه سرمربی پرتغالی قرار گرفت و آرام آرام خود را تبدیل به یکی از عناصر اصلی تیم ملی کرد.
با توجه به این موضوع و البته حساسیت کی روش در پست هافبک دفاعی، او قطعا پلن های متعددی برای پر کردن خلاء عزت اللهی دارد و در اولین اقدام با دعوت از اکبر ایمانی و احمد عبدالله زاده و البته ادامه حضور امید ابراهیمی و احسان حاج صفی به دنبال محک زدن این سه بازیکن در دو دیدار برابر توگو و روسیه است. البته او گزینه های دیگری نیز دارد که پیداست در اردوهای بعدی آنها را نیز مورد نظر خواهد داشت تا در نهایت به ترکیب ایده آل خود برسد.
هرچند سعید عزت اللهی می تواند در دو دیدار تدارکاتی پیش رو به میدان برود؛ اما کاملا پیداست سرمربی پرتغالی که همیشه اهداف بلند مدتی در ذهن دارد از همین الان دنبال آماده کردن بازیکن جانشین شماره شش تیم ملی در اولین بازی جام جهانی است. کی روش و تیمش در نظر دارند تا برای اولین بار راهی مرحله دوم جام جهانی شوند و به این ترتیب امتیاز اولین بازی تیم ملی در آن رقابت ها می تواند برای رسیدن به این هدف حیاتی باشد. بنابراین مشخص است که کی روش در اردوهای مختلف بازیکنانی را محک خواهد زد تا برای اولین بازی در جام جهانی دستش خالی نماند.
احسان حاج صفی
آن طور که از تفکرات کی روش به ذهن می رسد گویا احسان حاج صفی یکی از دو بازیکن اصلی او در پست هافبک دفاعی خواهد بود و بدین ترتیب باید به دنبال نفر دوم گشت چرا که در بازی های پیشین تیم ملی نیز حاج صفی نه در پست های دفاع چپ و بال چپ که در پست هافبک دفاعی و در کنار عزت اللهی به میدان می رفت. او بازیکن معتمد کی روش بود که می توانست خیال او را بابت پوشش قسمت چپ زمین راحت کند. البته احتمال عدم حضور حاج صفی و حضور دو هافبک دفاعی تخصصی نیز وجود دارد اما با توجه به موفقیت ترکیب تیم برنده کی روش، در دیدارهای قبلی بعید به نظر می رسد او تغییراتی فراوان در ترکیب وارد کند.
امید ابراهیمی
امید ابراهیمی که یکی از پایه های ثابت اردوهای تیم ملی در سال های اخیر بوده در این اردو و برای این دو دیدار دوستانه نیز راهی تیم ملی شد. شایدحضور ابراهیمی در غیاب عزت اللهی در ترکیب تیم ملی محتمل به نظر برسد اما دعوت از دو بازیکن دیگر در اردوی در حال جریان کمی معادلات را پیچیده تر می کند. ابراهیمی که در چند دیدار تیم ملی به عنوان بازیکن اصلی به میدان آمده بازی های اخیر استقلال Esteghlal را به دلیل مصدومیت از دست داده و همین موضوع باعث می شود در صورت حضور او در بازی های تیم ملی وی اولین بازی های پس از بهبودی را به انجام برساند.
اکبر ایمانی
اما نقطه مقابل ابراهیمی، اکبر ایمانی است، ایمانی که در بازی های لیگ هفدهم موفق شد اثرگذاری فوق العاده ای برای پدیده داشته باشد به چشم کی روش آمد و توانست به عنوان یکی از نفرات مورد نظر او باشد. خط نخوردن ایمانی پس از غربال ملی پوشان و حضور لیست نهایی نشان می دهد که سرمربی پرتغالی قطعا روی او حساب ویژه ای باز کرده است تا حداقل در اردوی پیش رو این بازیکن را با تاکتیک های مورد نظر خود مورد آزمایش قرار بدهد. در صورتی که ایمانی بتواند همچنان مورد نظر کی روش بماند و از این اردو نمره قبولی بگیرد می تواند امیدوار باشد خود را در تفکرات کی روش جا کرده و با ادامه حضور در اردوهای آتی، یکی از اصلی ترین احتمالات حضور در ترکیب اصلی نام بگیرد.
احمد عبدالله زاده
هافبک فولادی ها که سابقه بازی در پست هافبک هجومی را نیز در کارنامه خود دارد یکی از سه هافبک دفاعی دعوت شده به اردوی اخیر تیم ملی است. عبدالله زاده که یکی از بازیکنان مورد علاقه کی روش در دوران جنجالی شدن کارت های پایان خدمت بود پس از مدت ها به تیم ملی دعوت شد. عبدالله زاده نیز به مانند ایمانی شاید جزء گزینه های جدی برای حضور در ترکیب تیم ملی نبود اما حضور موفق در این اردو می تواند برای ادامه حضور او تعیین کننده باشد.
علی کریمی
هافبک دفاعی سپاهانی ها که پس از لژیونر شدن یکی از بازیکنان همیشگی سرمربی پرتغالی لقب گرفته بود، پس از بازگشت به سپاهان بازهم به تیم ملی دعوت نشد؛ البته این دعوت نشدن ربطی به بازگشت او ندارد چرا که کریمی دچار مصدومیت شده و نمی توانست در اردو حضور پیدا کند. این بازیکن جوان یکی از نفراتی بود که به عنوان بازیکن ثابت در کنار عزت اللهی به میدان رفته است و پیش از این نیز مشخص بود کی روش برای جام جهانی روی او حساب باز کرده است. هر چند او باید در اردوهای پیش رو حضور پیدا کند تا مشخص شود با چه کسی می تواند زوج رویایی سرمربی تیم ملی در اولین بازی را تشکیل دهد.
کمال کامیابی نیا
هافبک پرسپولیسی ها نیز یکی از بازیکنانی بود که در راه رسیدن به جام جهانی به تیم ملی رسید و اتفاقا در این تیم به عنوان بازیکن اصلی نیز در زمین حضور پیدا کرد. او که در لیست اخیر کی روش نیز حضور داشت نتوانست راهی به نام های نهایی پیدا کند اما کاملا پیداست در صورتی که بتواند به دوران اوج خود بازگردد قطعا مهره ای قابل اتکا برای سرمربی پرتغالی خواهد بود چرا که پیش از این نیز به بازی فراخوانده شده و توانسته نظر مثبت کی روش را به دست بیاورد البته عدم انتخاب کامیابی نیا بین اسم های نهایی این اردو نشان می دهد کی روش او را با آمدگی کامل می خواهد یعنی دقیقا همان کمال لیگ شانزدهم!
امید نورافکن
هافبک جوان استقلالی ها در اردوی در حال جریان برای اولین بار رنگ تیم ملی بزرگسالان را دید. نورافکن که پیش از این در لیگ شانزدهم برای استقلال درخشیده بود پس از چند بازی ابتدایی لیگ هفدهم موفق شد بالاخره خود را به سرمربی پرتغالی تحمیل کند. البته امید نورافکن در غربال نهایی بین بازیکن های باقیمانده نبود اما پس از محک زدن هافبک های دفاعی حاضر در اردو، پیداست او را نیز مدنظر دارد تا بتواند به بهترین گزینه برای کمربند میانی خود دست پیدا کند.
روزبه چشمی
چشمی هم از جمله بازیکنانی محسوب می شود که برای حضور در پستی غیرتخصصی توسط کی روش به تیم ملی دعوت می شود. روزبه چشمی که به عنوان یکی از دو هافبک دفاعی استقلال پا به میدان می گذارد (در اغلب دیدارها) توسط سرمربی تیم ملی برای بازی در دفاع میانی به تیم ملی می رسد و با توجه به گزینه های فراوانی که برای حضور در پست هافبک دفاعی وجود دارد قطعا کی روش، چشمی را برای قلب خط دفاعی می خواهد.
عزت الله پورقاز
پورقاز که برای بازی در خط دفاعی به تیم ملی دعوت می شد مدت هاست وقتی به بازی فراخوانده می شود در پست هافبک دفاعی به میدان می رود. البته عزت که اخیرا دچار مصدومیت شده بود به اردوی اخیر تیم ملی نرسید اما یکی از بازیکنانی است که همیشه نظر کی روش را به خود معطوف می کند. بازیکنانی که اگر در لیست آینده سرمربی پرتغالی حضور داشته باشد یک ذخیره مطمئن برای هافبک های دفاعی تیم ملی محسوب می شود...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است