Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

سرمربی توگو یکی پیرتر از شفر استقلالی‌ها


مجله اینترنتی راه ما: حریف آفریقایی تیم ملی، فردا شب در حالی به مصاف ایران می رود که هدایت این تیم برعهده یکی از سرشناس ترین و در عین حال پیرترین مربیان دنیا قرار دارد.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/12 - 2 ماه پیش
اولین حریف تدارکاتی تیم ملی در راه آماده سازی برای حضور در جام جهانی 2018 روسیه، تیم آفریفایی حاضر در رتبه 121 فیفا است که هدایتش را یکی از پیرترین مربیان حال حاضر فوتبال دنیا برعهده دارد. مردی سرشناس از فوتبال فرانسه با سابقه طولانی 37 سال مربیگری در تیم های مختلف باشگاهی و ملی که بیشتر این سال ها را در قاره سیاه گذرانده است.
کلود لروی پیرمرد 69 ساله فرانسوی کسی است که فرداشب در ورزشگاه آزادی Freedom به عنوان سرمربی روی نیمکت رهبری توگو می نشیند تا مقابل کارلوس کی روش شاگردانش را هدایت کند. مردی سرشناس و مطرح در دنیای فوتبال که سال هاست تجربه کار در تیم های مختلف آفریقایی را در کارنامه خود دارد و به عناوین و افتخارات بسیاری نیز رسیده است.
لروی فرانسوی مهمترین افتخارات خود را با تیم ملی غنا به دست آورد تا جایی که در سال 2008 با این تیم آفریقایی بعد از قهرمانی در جام ملت های آفریقا موفق شد در رنکینگ فیفا تجربه ایستادن در جایگاه هشتم را نیز به دست بیاورد تا نامش بر سر زبان ها بیفتد. تئوریسین فرانسوی که همواره تدابیر تاکتیکی اش زبانزد عام و خاص بود رکوردهای جالب توجهی در دوران مربیگری خود دارد از جمله نشستن روی نیمکت پنج تیم سرشناس آفریقا از جمله کامرون، غنا، کنگو، سنگال و توگو که کمتر مربی توانسته به آن دست یابد.
کلود لروی در فوتبال حاشیه خلیج فارس هم سابقه درخشانی دارد چون باشگاه الشباب امارات اولین بار در سال 1985 او را به خدمت گرفت که در همان مقطع قرارداد مالی این چهره فرانسوی سرو صدای زیادی به راه انداخت. لروی در سال های گذشته هدایت تیم های ملی عمان و سوریه را نیز برای مقاطعی در اختیار داشت اما باز هم ترجیح داد به فوتبال قاره سیاه کوچ کرده و با استعدادهای ناب این قاره در کشورهایی همچون کنگو و توگو کار کند.
لروی که از وینفرد شفر سرمربی آلمانی جدید استقلال Esteghlal هم، سن و سال بیشتری دارد به عنوان یکی از دوستان صمیمی و قدیمی این چهره آلمانی فرداشب در ورزشگاه آزادی مقابل کی روش و شاگردانش قرار می گیرد که جنگ تفکرات او و سرمربی پرتغالی می تواند جذابیت های زیادی داشته باشد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است