مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

اصلاح مسائل مالی کشور از نان شب واجب‌تر است


مجله اینترنتی راه ما: نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تحکیم پایه‌های نظام در داخل به تامین معیشت، رفاه و آسایش مردم بر می‌گردد که در آن ضعف اساسی داریم، بیکاری به شکل جدی پابرجاست و هنوز باعث شرمندگی است.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/12 - 4 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: جهانبخش محبی‌نیا در نطق میان دستور امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی، گفت: جهان به طرز وحشتناکی دوران سردرگمی را تجربه می‌کند و حیات در چنین وضعیتی به قمار شباهت دارد.
نماینده مردم میاندوآب در مجلس گفت: انفجارات اتمی، کودتا، ‌ نسل‌کشی و تغییر جغرافیای جهان حاصل موقعیت‌های مبهم و پر آشوب بین‌المللی است. با این فرض فراست، ‌دانایی، ذکاوت و تدبیر فوق‌العاده، زمرد رفع و دفع اژدهاست. جهت اداره بهتر امور و توانمندسازی اقتصاد و نجات بانک‌ها از کهنگی و شاداب کردن تولید ناگزیر از مراوده با جهان هستیم.
وی طراز دیپلماسی خارجی را فرار Escape از وابستگی و مزدوری از یک سو و پرهیز از ستیزه و پرخاش از سمت دیگر دانست و افزود: وابستگی و پرخاشگری چاه و چاله خودکشی در نظام جهانی است. اشتباه استراتژیک و غیرقابل برگشت سلطه جهانی، که مرتجعین منطقه به شکل ناشیانه‌ای در حال تجربه آن است.
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه نخبگان و مدیران ارشد روحیه روبرو شدن با معضلات کلان را ندارند، ادامه داد: آنان با شلاق Whip مداخله خویشتن را مطرودان عرصه خدمت می‌دانند. مدیران ارشد و نخبگان به علت نداشتن اختیار کافی و نافذ و زندگی اداری همراه خوف، خود را درگیر کار و حل مسئله نمی‌کنند به همین دلیل بهره‌وری، روان سازی تولید و خلاقیت قفل می‌شود و اختلال در امر مدیریت نمایان می‌شود.
محبی نیا خاطرنشان کرد: کسانی برای بخش‌های کلان و سیاستهای راهبردی، فنی و حرفه‌ای نقشه راه تهیه می‌کنند که با الفبای آن آشنایی ندارند. افرادی در مصادر کلان کشور قرار می‌گیرند که در بین فرزندانشان عُرضه تربیت یک خادم برای انقلاب و کشور طی 40 سال گذشته را نداشته‌اند و برخی از موالید آنان دلال حرفه‌ای تحریف و تنظیم امور شدند و هیچ کسی قدرت و اختیار نظارت بر آنان و جواب خواستن از آنان را ندارد.
نماینده مردم میاندوآب در مجلس گفت: متاسفانه متملقان و چاپلوسان کذاب در تمامی امور و پست‌ها، مزایده شرف برگزار می‌کنند و کشور و نظام را از وجود نیروهای مخلص، توانمند و دلسوز محروم می‌کنند و این پرروهای پَست بر مصدر و صدارت می‌رسند، امری که نگرانی پیامبر را هم برانگیخته است.
وی ادامه داد: سندرم سایش قدرت و تداخل مراکز نظارت و دخالت،  قانون Law اساسی را به حاشیه می‌برد و این میثاق ملت را کم رنگ می‌کند، هرچند که فصل اصلاح قانون اساسی فرا رسیده است. البته این امر با اذن و صلاحدید مقام معظم رهبری انجام شدنی است.
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: تعادل طبقاتی در جامعه ما ظهور ندارد و اگر به آن توجه نشود، انفجار طبقاتی رخ می‌دهد. اگر طبقات سیاسی، علمی و فرهنگی متعادل پیش نرود با بحران روبرو می‌شویم. کشور از نان شب واجب‌تر به اصلاح مسائل مالی نیاز دارد. جابه‌جایی در اعتبارات خارج از مجوز پارلمان تمامی امید نیروهای دلسوز را بر باد می‌دهد. برای نجات کشور از دعواهای سیاسی، مشکلات سیاسی،  اقتصادی و فرهنگی فراتر از موافققت‌ها و مخالفت‌ها، ‌ به شناخت دردهای کشور نیازمند هستیم.
محبی‌نیا پس از اتمام نطقش با این بیان جمله که «کسی به این مطالب توجه نمی‌کند و گوش نمی‌دهد» کاغذهای نطق خود را پاره کرد و در جایگاه هیات رییسه قرار داد...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است