مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

او پسر آرامی بود اما 17 کودک بی گناه را کشت!


مجله اینترنتی راه ما: «پسر آرامی بود و با هیچ‌کس مشکلی نداشت. هنوز هم باورم نمی‌شود که جنایت، کار او باشد.» این جمله را نخستین بار زمانی شنیدم که برای تهیه گزارش از جنایت‌های هولناک قاتل سریالی کودکان در پاکدشت، به محل زندگی‌اش رفته بودم.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/12 - 4 ماه پیش
محمد که از سوی رسانه‌ها به «بیجه» معروف شده بود، در جریان چند سال جنایت، 17کودک بی‌گناه را به قتل Murder رساند و بی‌آنکه کسی به او مشکوک شود، به جنایت‌هایش ادامه داد تا اینکه پلیس رازش را فاش و او را دستگیر کرد. خوب یادم است که وقتی به محل زندگی بیجه رفته بودم، همسایه‌ها و کسانی که او را سال‌ها می‌شناختند، چقدر شوکه شده بودند.
هیچ‌کس باورش نمی‌شد پسر آرامی که روزها در کوره‌پزخانه کار می‌کرد و بعدازظهر روی تپه‌ مقابل خانه‌شان می‌نشست و به دوردست‌ها خیره می‌شد، چه راز بزرگی در سینه دارد. یکی از همسایه‌ها می‌گفت که دوست داشته پسرش مثل محمد(بیجه‌) آرام و سر به راه باشد و همه دوستش داشته باشند اما حالا....
حالا و با گذشت بیش از 13سال از آن ماجرا، شنیدن این جمله برایم عادی شده است. بارها آن را از زبان آدم‌های مختلف شنیده‌ام. آخرین بار هم معلم مدرسه قاتل The Murderer ملیکا آن را به زبان آورد. وقتی که گفت: ‌«رضا پسر آرامی بود و با هیچ‌کس مشکلی نداشت. هنوز هم باورم نمی‌شود که جنایت، کار او باشد.» حقیقت این است که قاتلان و جنایتکاران، هیچ مشخصه و مثلا علامت خاصی روی پیشانی‌شان ندارند که بشود آنها را به راحتی شناخت.
که وقتی خبر دستگیری آنها را می‌شنویم، تعجب نکنیم و با اطمینان بگوییم: «از قیافه‌اش معلوم بود که جنایتکار است.» آنها کاملا شبیه ما هستند و درست مثل ما رفتار می‌کنند. به همین دلیل است که کارشناسان حوزه انتظامی به جای اینکه از مشخصات قاتلان بگویند همیشه به مردم توصیه می‌کنند که مراقب فرزندان خود باشند.
حساسیت درباره این مراقبت‌ها وقتی بیشتر می‌شود که پای دختربچه‌ها به میان می‌آید. اینکه گفته می‌شود هرگز دختربچه‌ها را در کوچه یا پارک رها نکنید، آنها را درحالی‌که طلا و جواهر همراهشان دارند، تنها نگذارید و به آنها آموزش بدهید که فریب حرف‌های غریبه‌ها را نخورند و...
به این خاطر است که ما هرگز نمی‌توانیم از نیت جنایتکاران باخبر شده و پیش از اینکه قصد اجرای نقشه‌شان را داشته باشند، مانع‌شان شویم. کافی‌ است مروری هر چند کوتاه به پرونده‌های جنایی اخیر داشته باشیم.
از ماجرای قتل آتنا گرفته تا کشته‌شدن ابوالفضل 11ساله، مرگ دردناک بنیتا و این اواخر هم ماجرای قتل ملیکا. همه آنها زمانی قربانی جنایتکاران شدند که فقط برای لحظاتی کوتاه، شاید چند ثانیه، والدینشان از آنها غافل شدند. شاید با کمی مراقبت بیشتر و کمی آگاهی بیشتر هیچ‌کدام از این اتفاق‌ها رخ نمی‌داد و قلب‌های والدین آنها و مردمی که این ماجراها را خواندند و شنیدند اینچنین داغدار و متاثر نمی‌شد. خطر، گاهی ممکن است خیلی بیشتر از آنچه تصورش را می‌کنیم به ما و عزیزانمان نزدیک باشد و یک اشتباه می‌تواند ما را گرفتار حادثه‌ای جبران‌ناپذیر کند...
اخبار اختصاصی سایت مجله اینترنتی راه ما را از دست ندهید:
قتل جوان مهابادی در پایان میهمانی شیطان / خانواد صادق چه می خواهند؟ + عکس
تجاوز راننده اسنپ به زن جوان که مقصدش فرودگاه مهرآباد بود + فیلم گفتگو با راننده و عکس
جزئیات قتل هولناک جوان مهابادی از زبان دادستان و رییس پلیس + فیلم و عکس
چاقوکشی مداح در شب عاشورا در خرم آباد + فیلم 14+
حمید فهیمده بود که دوستش با خاله اش ارتباط سیاه دارد / حمید حلق آویز در باغ پیدا شد!
دعوت پیامکی از عروس و داماد برای میهمانی شوم + تصاویر
4 دانشجوی مهابادی در برابر دوربین دوستشان را همانند داعشی ها کشتند + نامه ای که خوانده نشده است + فیلم و عکس
فیلم و تصویر از لحظه به لحظه قتل وحشتناک جوان مهابادی توسط شیطان + جزئیات و گفتگو
تجاوز کارمند شیطان صفت به سیمین مدیرعامل شرکت + عکس
دمپایی های امیر قطر ؛ حاشیه جدید اینستاگرام ظریف +عکس
فرصت طلبی زن مطلقه در تحقیر کثیف داماد توسط عروس خانم ! + عکس
چهره یک قاتل: چگونه یک ستاره ورزشی به قاتل دیوانه تبدیل شد؟ +تصاویر
قتل تازه داماد در رستوران جاده فشم + عکس
دستگیری خواهران سارق در شاهین شهر
جعفری قهرمان ووشوی جهان: من زنده‌ام! + فیلم
حمام خون با تصادف قطار مسافربری در قزوین
فرصت طلبی زن مطلقه در تحقیر کثیف داماد توسط عروس خانم !+ عکس
لو رفتن قاتل در آخرین کلام مقتول!+ عکس
با سحر وقتی شوهرش نبود همخوابی می کردم تا اینکه ...+ عکس
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است