Google Sponsorship Advertise

خرید شارژ و بسته اینترنتی همراه اول، ایرانسل و رایتل

شارژ نیاز دارید؟ بسته اینترنتی لازم دارید؟ با شارژل همه چی تو سه سوت!

طرح مبارزه با مواد مخدر تغییر می کند !


مجله اینترنتی راه ما: نمایندگان مجلس جهت تامین نظر شورای نگهبان طرح الحاق یک ماده به قانون مبارزه با مواد مخدر را اصلاح کردند.

منتشر شده در تاریخ 1396/07/12 - 2 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) به بررسی دو ایراد شورای نگهبان درباره طرح الحاق یک ماده به قانون Law مبارزه با مواد مخدر Drugs پرداختند.
براساس این اصلاحیه در بند ت ماده واحده این طرح کلیه جرایم موضوع ماده ۴ این قانون مشروط به اینکه بیش از ۵۰ کیلوگرم باشد و مواد موضوع ماده ۸ این قانون مشروط بر اینکه بیش از دو کیلوگرم باشد و در خصوص سایر جرایم موضوع ماده ۸ در صورتی که بیش از ۳ کیلوگرم باشد. اجرای این بند نسبت به مرتکبان، متهمان و مجرمان قبل از لازم الاجرا شدن این ماده منوط به داشتن یکی از شرایط بندهای الف، ب یا پ است.
پیش از این اصلاحیه به جای عبارت کلیه جرایم، عبارت «ساخت، تولید، توزیع، فروش و واردکردن مواد » وجود داشت که نمایندگان برای تامین نظر شورای نگهبان این اصلاح را انجام داد.
همچنین براساس تبصره بند ت در مورد جرایم موضوع این قانون که مجازات حبس بیش از ۵ سال دارد در صورتی که حکم به حداقل مجازات قانونی صادر شود جز در مورد مصادیق تبصره ماده ۳۸ مرتکب از تعلیق اجرای مجازات ازادی مشروط و سایر نهادهای ارفاقی به استثنای عفو مقام معظم رهبری مذکور در بند ۱۱ اصل ۱۱۰ قانون اساسی بهره‌مند نخواهد شد و در صورتی که حکم به مجازات بیش از حداقل مجازات قانونی صادر شود دادگاه می تواند برخی از مجازات حبس را پس از گذراندن حداقل مجازات قانونی به مدت ۵ تا ۱۰ سال تعلیق کند.
نمایندگان در این تبصره برای تامین نظر شورای نگهبان این اصلاح را انجام دادند که بعد از عبارت «نهادهای ارفاقی» عبارت«به استثنای عفو مقام معظم رهبری مذکور در بند ۱۱ اصل ۱۱۰ قانون اساسی» اضافه شود...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است