مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

عدم حمایت تیم اقتصادی دولت یازدهم با طرح تحول سلامت


مجله اینترنتی راه ما:قانون مصوب مجلس برای حمایت از طرح تحول سلامت اجرا نشد و تیم اقتصادی دولت با وزیر بهداشت و اجرای این طرح ملی همراهی نکردند.

منتشر شده در تاریخ 1396/04/26 - 7 ماه پیش
دکتر حسینعلی شهریاری، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: آنچه مسلم است برکات این طرح برای مردم و بویژه مناطق محروم بسیار زیاد بوده و ادامه اجرای آن از ضروریات است و به اعتقاد من هیچ کس جز خود دکتر هاشمی نمی تواند آن را به سرانجام برساند.
وی گفت: مجلس قوانین خوبی برای منابع پایدار طرح تحول سلامت تصویب کرده، قانون Law اختصاص ۱۰ درصد از محل یارانه ها و یک درصد از مالیات بر ارزش افزوده اگر از سوی دولت اجرا می شد، همه مشکلات بهداشت و درمان را حل می کرد.
دبیر کل مجمع خیرین سلامت گفت: متاسفانه در دولت همکاری لازم برای اجرای طرح تحول سلامت صورت نگرفت و دکتر هاشمی در اجرای این طرح بزرگ و ارزشمند تنها ماند، مجلس هم خیلی بنا نداشت با دولت در این باره چالش کند.
دکتر شهریاری تاکید کرد: خود رئیس جمهور که همه جا در سخنرانی هایش از طرح تحول سلامت حمایت می کند، باید وزرای خود را ملزم به اجرای قانون و حمایت از طرح تحول کند، چون این طرح کارنامه تاریخی او در حوزه نظام سلامت است.
دکتر شهریاری تاکید کرد: به اعتقاد من اعتماد شخص رییس جمهور به دکتر هاشمی دو سویه و بی سابقه است و تاکنون نظیر آن را نداشته ایم که رئیس جمهوری به وزیر بهداشت خود و به تصویر وزیر به رئیس دولت این همه اعتماد داشته باشد، این خود نقطه قوتی برای نظام سلامت است و باید در حمایت همه جانبه از او و اجرای کامل طرح تحول سلامت در دولت دوازدهم همه اعضای دولت باید همراه و همسو باشند .
او در پاسخ به این سوال که گمان می کنید وزیر بهداشت در دولت دوازدهم ابقا می شود، گفت: فکر می کنم همینطور است، چون به اعتقاد من دکتر هاشمی تنها کسی است که چالش های اجرای طرح تحول را بخوبی می داند و هیچ کس جز او نمی تواند نظام سلامت کشور را بخوبی اداره کند، البته هر طرح بزرگی به پشتوانه مالی نیاز دارد که امیدواریم دولت دوازدهم همانطور که رئیس جمهور گفتند سلامت را اولویت خود می داند، در عمل هم از این طرح حمایت کند و مردم از برکات طرح تحول سلامت بیش از پیش بهره مند شوند...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است