مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

واکنش دوحه به دست داشتن اماراتی ها در هک خبرگزاری قطر


مقامات قطری از دست داشتن مسئولان اماراتی در هک خبرگزاری این کشور ابراز تاسف کردند و آن را جنایت و اقدامی ناقض حقوق بین الملل دانستند.

منتشر شده در تاریخ 1396/04/26 - 7 ماه پیش
به گزارش مجله اینترنتی راه ما به نقل از النشره، مقامات قطری از دست داشتن مسئولان ارشد امارات در هک خبرگزاری قطر ابراز تاسف کردند.
مقامات قطری اطلاعات روزنامه واشنگتن پست را تاکیدی بر ارتکاب جنایت هک خبرگزاری قطر دانستند و اعلام کردند که ارتکاب جنایت هک از سوی یک کشور خلیج فارس نقض حقوق بین الملل است.
قطری ها از اقدام داستانی کل این کشور ضد عامل ارتکاب جنایت هک خبر دادند.
شایان ذکر است واشنگتن پست گزارش داده بود که مقام‌های اطلاعاتی آمریکا به تازگی از اطلاعات تحلیل‌ شده‌ای مطلع شدند که نشان می‌دهد مقام‌های دولت امارات در ۲۳ ماه مه که یک روز پیش از اجرای عملیات هکری بوده، درباره هک طراحی‌شده گفت‌وگو کرده‌اند.
براساس گزارش مذکور، این مقام‌ها تاکید کردند مشخص نیست امارات خودش این وب‌سایت‌ها را هک کرده و یا برای انجام آن پول پرداخت کرده است. واشنگتن پست هویت این مقام‌های اطلاعاتی را فاش نکرده است.
یوسف العتیبه، سفیر امارات در آمریکا در بیانیه‌ای این گزارش را رد کرده و آن را "غلط" توصیف کرده است. در بیانیه او آمده است: آنچه صحت دارد، رفتار قطر است؛ تامین مالی، حمایت و توانمندسازی افراطگرایان از طالبان گرفته تا حماس و قذافی؛ تحریک خشونت، ترغیب افراطگرایی و تضعیف ثبات در کشورهای همسایه.
وزارت خارجه آمریکا درباره این گزارش اظهار نظر نکرد. اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) پیشتر همکاری با قطر را آغاز کرده تا درباره این هک تحقیق کند.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است