مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

تکمیل گنبد امام حسین (ع) تا سال آینده


مجله اینترنتی راه ما: رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گفت: مراحل ساخت گنبد سوم امام حسین (ع) تا سال آینده در استان کرمان تکمیل می شود.

منتشر شده در تاریخ 1396/04/26 - 7 ماه پیش
حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات، با اشاره به مراحل ساخت گنبد امام حسین (ع) بیان کرد: حدود 60 درصد از طرح ترفیع گنبد امام حسین(ع) در استان کرمان تکمیل شده است. این گنبد سومین گنبدی است که برای حرم امام حسین (ع) ساخته می شود.
وی افزود: ارتفاع گنبد جدید امام حسین (ع) بیش از 7 متر بلندتر از 2 گنبد دیگر حرم سید الشهدا(ع) است.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به هزینه های ساخت گنبد جدید خاطرنشان کرد : 300 کیلوگرم طلا برای ساخت گنبد امام حسین (ع) به کار گرفته شده که حدود 30 میلیارد تومان هزینه در بر داشته است و تمامی هزینه های آن به وسیله کمک های مردمی و با همکاری کشور عراق تامین می شود.
پلارک افزود: بسیاری از زائران با مشاهده گنبد امام حسین(ع) از مسافت دور، ارتباط قلبی با حرم برقرار می‌کنند، یعنی ساخت گنبد جدید علاوه بر شاخص‌های معماری، از نظر معنوی نیز بسیار حائز اهمیت است.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به لاغرسازی ستون های حرم امام حسین (ع ) گفت: با نصب گنبد جدید فشار بیش از حدی بر ستون های ضریح وارد می شود، بنابراین پروژه دیگر ما لاغرسازی ستون های حرم امام حسین (ع) با استفاده از مواد بتنی قوی است...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است