مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

ضرورت ارتقای فرهنگ دینی در جامعه/ اعزام ۷۵ مبلغ به مناطق مختلف


پلدختر - رئیس اداره تبلیغات اسلامی پلدختر بر ضرورت ارتقای فرهنگ دینی در جامعه تاکید کرد.

منتشر شده در تاریخ 1396/04/26 - 7 ماه پیش
به گزارش مجله اینترنتی راه ما، حجت الاسلام علی صیادی ظهر دوشنبه در گردهمایی مبلغین و مبلغات پلدختر با بیان اینکه مبلغان دینی وظیفه خطیری پیش رو دارند اظهار داشت: تبلیغات از منظر دین از جایگاه بسیار والایی برخوردار است، به گونه ای که اساسی ترین وظیفه انبیا و اولیا الهی تبلیغ مباحث دینی است.
ضرورت ارتقای فرهنگ دینی در جامعه
وی هدف از برگزاری این گردهمایی را تجلیل از مبلغین و مبلغات دانست واظهار داشت: مبلغان دینی سفیران فرهنگ ناب اسلامی هستند که در طول سال به ویژه در ماه مبارک رمضان متحمل زحمات زیادی می شوند و اداره تبلیغات اسلامی، خانه مبلغین و مبلغات و متعلق به آنها است که  کار شبکه تبلیغ را بر عهده دارند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی پلدختر بر ضرورت ارتقای فرهنگ دینی در جامعه تاکید کرد و افزود: روحانیون، مبلغین و مبلغات در جامعه جایگاه والایی دارند و مردم با این قشر عجین هستند و همچنان منبر سنتی جایگاه خود را حفظ کرده است.
وی به تهاجمات فرهنگی دشمنان در جامعه اشاره کرد و گفت: ارتقای فرهنگ دینی در جامعه مهم ترین راه مقابله با دسیسه های دشمنان در قالب هجمه های فرهنگی و جنگ نرم است که این مسئله وظیفه مبلغان دینی را سنگین تر می کند.
حجت الاسلام صیادی افزود: امروز وضعیت حجاب در جامعه در شان نظام اسلامی نیست و متاسفانه هر چه به جلوتر می رویم بدحجابی بیشتر می شود که در این راستا وظیفه مبلغات دینی جامعه در رفتار و عمل بیشتر شده است.
اعزام ۷۵ مبلغ به مناطق مختلف
وی از تلاش مبلغین و مبلغات بومی شهرستان پلدختر در ماه مبارک رمضان تقدیر کرد و گفت: امسال در این ماه مبارک ۷۵ مبلغ غیربومی به مناطق مختلف و روستاهای شهرستان اعزام شد که مورد استقبال و بدرقه خوب مردم قرار گرفتند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی پلدختر اظهار کرد: تبلیغ دین و ارزش های دینی و احکام شرعی مهمترین رسالت انبیا و اولیا الهی در راستای هدایت و سعادت انسان ها است که تداوم این راه خطیر به عهده مبلغین و مبلغات است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی شهرستان پلدختر نیز در این مراسم گفت: تبلیغ دین و آموزه های دینی رسالت الهی، مسیر پیامبر و اهل بیت (ع) است و آنچه هم اکنون برای مبلغان دینی مهم است این است که کار برای خدا باشد.
تجلیل از ۴۰ مبلغ و مبلغه
حجت الاسلام کاظم تیموری افزود: مبلغان دینی وظیفه دارند در راستای تبلیغ از احادیث، روایات، سیره و روش زندگی اهل بیت(ع) استفاده کنند تا کسانی که پای منبرها می نشینند بیشتر با این روش آشنا شده و آن را در سبک زندگی خود به کار گیرند.
وی گفت: مبلغین و مبلغات باید عامل به گفته های خود باشند و در برابر این وظیفه خطیر که تبلیغ دین الهی است خستگی ناپذیر بوده و از هیچ کوششی فرو گذار نکنند.
وی با بیان اینکه مجموعه مبلغین و مبلغات شهرستان پلدختر افراد زحمتکش و بی توقعی هستند افزود: اخلاق گرایی از جمله شرایطی است که برای همگان جذاب و ستودنی است به ویژه اینکه مبلغین و مبلغات باید پایبند به گفتار و رفتار خود باشند و اصول اخلاقی را رعایت کنند.
در پایان از ۴۰ مبلغ و مبلغه دینی شهرستان پلدختر که در طول سال به ویژه ماه مبارک رمضان امسال با اهدای هدایای تجلیل شد.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است