مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

اختراع چسب پوست برای حل مشکل چاقی


محققان دانشگاه های کلمبیا و کارولینای شمالی با موفقیت از یک نوع چسب پوست جدید برای حل مشکل چاقی در موش ها استفاده کرده اند.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/26 - 5 ماه پیش
خبرگزاری مهر: میلیون ها نفر در سراسر جهان به دنبال یافتن راهی برای حل مشکل چاقی خود می گردند و دوست دارند بدون آنکه خیلی به زحمت بیفتند چربی های دور شکم خود را آب کنند.
به نقل از نیواطلس، محققان دانشگاه های کلمبیا و کارولینای شمالی با موفقیت از یک نوع چسب پوست جدید برای حل مشکل چاقی در موش ها استفاده کرده اند.
آنان امیدوارند در آینده بتوان از این روش برای لاغرکردن انسان ها و به خصوص افرادی که از چاقی شکمی رنج می برند، استفاده کرد. چسب پوست یادشده قادر به تبدیل چربی سفید که انرژی در آن ذخیره شده به چربی قهوه ای انرژی سوز است و برای این کار متابولیسم بدن را افزایش می دهد.
تا پیش از این برای ایجاد چنین تحولی از روش تزریق به زیر پوست یا دیگر روش های گران قیمت و وقت گیر استفاده می شد که عوارض جانبی داشت و برای دیگر بخش های بدن مشکل ایجاد می کرد. از جمله این مشکلات می توان به ناراحتی معده، شکستگی استخوان و حتی افزایش وزن در درازمدت اشاره کرد.
برای جلوگیری از وقوع این مشکلات دانشمندان داروهای لازم برای آب شدن چربی شکم را به درون ذرات نانوی میکروسکوپی تزریق کرده و آنها را در قالب یک چسب پوست در ابعاد یک سانتیمتر مربع طراحی کردند. همچنین مجموعه ای از سوزن های میکروسکوپی به این چسب پوست اضافه شده تا داروها به زیر پوست بدن منتقل شوند.
وقتی این چسب به پوست بدن چسبانده شود، سوزن ها بدون ایجاد درد مواد لازم را به زیر سلول های چربی منتقل می کنند و تنها سلول های چربی سفید را متاثر می کنند. استفاده از این روش به لاغری ۲۰ درصدی موش ها در چهار هفته منجر شد و امید می رود در آینده با موفقیت بر روی انسان هم آزمایش شود.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است