مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

افزایش ۲۸ درصدی ارزش دارایی سرمایه گذاران خارجی در بورس تهران


مجله اینترنتی راه ما: مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران از افزایش ۲۸ درصدی ارزش دارایی سرمایه گذاران خارجی در بورس تهران خبر داد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/26 - 4 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما اقتصادی: به نقل از روابط عمومی بورس تهران، حمید روح بخش افزود:در ۵ ماهه اول ۹۶ با فعال تر شدن سرمایه گذاران خارجی، رشد ۲۰ درصدی خرید و فروش سرمایه گذاران خارجی در بورس تهران رقم خورد.
وی اظهار داشت: طی ۵ ماهه نخست سال جاری، اشخاص حقوقی خارجی ۹۱ درصد از معاملات سرمایه گذاران خارجی را در اختیار داشته و اشخاص حقیقی خارجی ۹ درصد از معاملات سرمایه گذاران خارجی را پوشش داده اند. مقایسه این نسبت ها با دوره مشابه سال قبل نشان از یکسان بودن این نسبت ها دارد.
روح بخش خاطرنشان کرد: همچنین ارزش خرید و فروش سرمایه گذاران خارجی در ۵ ماهه اول ۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته است. مقایسه معاملات از نظر حجمی نشان می دهد که ۶۷ درصد حجم خرید و فروش آنها افزایش داشته است.
مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران تصریح کرد: سرمایه گذاران خارجی در ۳۷ صنعت بورس تهران حضور دارند و در پایان مردادماه ۹۶ نسبت به ابتدای سال، ۲۸ درصد افزایش در ارزش دارایی سرمایه گذاران خارجی مشاهده می شود.
این در حالی است که در مقایسه ارزش دارایی سرمایه گذاران خارجی در پایان مرداد ماه نسبت به ابتدای سال مشاهده می شود، سرمایه گذاران خارجی در ۲۰ صنعت افزایش ارزش دارایی داشته و در ۱۶ صنعت با کاهش ارزش دارایی و در یک صنعت بدون تغییر در ارزش دارایی مواجه بوده اند.
یادآوری می شود، نخستین کد سهامدار خارجی بازار Store سرمایه ایران در آبان ماه ۷۳ صادر شد و تاکنون ۹۰۵ کد سهامداری برای سرمایه گذاران خارجی صادر شده است که از این تعداد، ۲۲۸ کد (۲۵ درصد) در اختیار سرمایه گذاران حقوقی خارجی و ۶۷۷ کد(۷۵ درصد) در اختیار سرمایه گذاران حقیقی خارجی است...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است