مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

برگزاری انتخابات میان دوره‌ای پارلمان پاکستان


مجله اینترنتی راه ما: انتخابات میان دوره‌ای پارلمان پاکستان امروز یکشنبه برگزار شد و قرار است کرسی‌هایی که با عزل نواز شریف از سمت نخست‌وزیری خالی شده بود، پر شود. این رای‌گیری محکی برای سنجش میزان حمایت‌ها از خاندان شریف پیش از انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/26 - 5 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما سیاسی: به نقل از خبرگزاری رویترز، ‌ حزب حاکم مسلم لیگ شاخه نواز، امید دارد پیروزی چشمگیر در کسب کرسی لاهور نشان‌دهنده میزان حمایت‌ها از این خاندان و عدم ریزش محبوبیت مردمی آن به رغم حکم دادگاه عالی پاکستان باشد که ماه ژوئیه به عزل نواز شریف از قدرت رای‌ داد.
مریم شریف، ‌ دختر محمد نواز شریف رهبری کمپین حزب حاکم را برای مادرش که نامزد این حزب است، بر عهده داشت. مریم که از دید برخی از رهبران حزب حاکم به عنوان رهبر آتی دیده می‌شود، پیروزی در این رای‌گیری را نقطه عطفی می‌داند که می‌تواند تلاش سیستم قضایی برای بی‌اعتبار کردن خاندان آنها را زیر سوال ببرد.
در مقابل عمران خان، رهبر اپوزیسیون پاکستان که برای عزل نواز شریف تلاش سختی کرده بود، می‌کوشد تا از این موقعیت استفاده کرده و کرسی پنجاب را که پایگاه قدرت خاندان نواز است، ‌ به دست آورد.
دادگاه عالی پاکستان در ماه ژوئیه محمد نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان را به دلیل اعلام نکردن درآمد ماهیانه‌اش به مبلغ ۲۷۲۲ دلار از قدرت عزل کرد. ‌
تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند حزب مسلم لیگ نواز مجددا پیروز شود اما معتقدند که حزب عمران خان می‌تواند تا پیش از انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ جایگاه مردمی خوبی به دست آورد. رای‌گیری از ۹ صبح به وقت محلی آغاز شده و تا پنج عصر به وقت محلی ادامه دارد و نتایج احتمالا نیمه شب اعلام می‌شود...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است