مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

جزئیات طرح اشتغالزایی روستایی/پرداخت ۱۰هزار میلیارد تومان وام


مجله اینترنتی راه ما: معاون سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه ۵ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی با نرخ سود صفردرصد در اختیار بانکها قرار می‌گیرد، گفت: بانکها نیز همین میزان منابع را تخصیص خواهند داد.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/26 - 4 ماه پیش
مجله اینترنتی راه ما اقتصادی: حمید پورمحمدیدر مراسم امضای تفاهمنامه میان سازمان برنامه و بودجه، بانک مرکزی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دو واحد درصد از نرخ سود به صورت یارانه پرداخت خواهد شد، در عین حال هر استانی که به دنبال اعتبار بیشتری است، می تواند شرایط را برای ارزان تر شدن منابع فراهم یابد، ضمن اینکه پرداخت یارانه، با پرداخت اولین قسط وام صورت می گیرد.
وی افزود: اشتغال روستایی و عشایری در دستور کار سازمان برنامه و بودجه قرار گرفته است؛ بر این اساس قرار است که از سوی صندوق توسعه ملی وام با بهره صفر درصد در اختیار بانکها قرار گیرد که معادل همین ۵ هزار میلیارد تومان نیز، بانکها منابع اضافه کرده و بنابراین این اعتبار به ده هزار میلیارد تومان افزایش می یابد، بنابراین نرخ سود ۹ درصدی برای اعطای این وام ها اختصاص می یابد.
پورمحمدی گفت: همچنین سازمان های برنامه و بودجه استانها نیز باید ۳ درصد یارانه سود را پرداخت کنند، چراکه طبق قانون Law باید سود این وام، ۶ درصد باشد. بنابراین روسای سازمان های برنامه و بودجه باید از محل کمک های فنی و اعتباری خود، زمینه ساز ارزانتر شدن این وام را فراهم نمایند...
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است