مجله راه ما یک ربات هوشمند جمع آوری خبر از سایت های پر بیننده ایرانی است

واکنش بروجردی به ممنوعیت فروش هواپیما به ایران


رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: موافقت مجلس نمایندگان آمریکا درباره ممنوعیت فروش هواپیما به ایران نقض صریح برجام است.

منتشر شده در تاریخ 1396/06/26 - 5 ماه پیش
خانه ملت:رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: موافقت مجلس نمایندگان آمریکا درباره ممنوعیت فروش هواپیما به ایران نقض صریح برجام است.  علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موافقت مجلس نمایندگان آمریکا درباره ممنوعیت فروش هواپیما به ایران نقض صریح برجام است، اظهار داشت: باید اذعان کرد که فروش هواپیما به ایران در متن و پیوست برجام تصریح شده است.  
وی با بیان اینکه قطعاً آمریکایی‌ها با این اقدام به عنوان یکی از امضاکنندگان برجام تخلف آشکار انجام داده‌اند، افزود: شاید موضوع ممنوعیت فروش هواپیما به کشورمان در مراحل اولیه باشد و برای تأیید نهایی نیاز به مطرح شدن در سنای آمریکا و رأی‌گیری داشته باشد ولی چنین موضوعی در گام اول خطاست و باید اصلاح شود.
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه تصریح کرد: بر این اساس کشورهای دیگری که این سند را امضا کرده‌اند و همچنین شورای امنیت سازمان ملل نیز باید نسبت به این اقدام آمریکا اعتراض داشته باشند.
وی همچنین گفت: البته باید یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران در طول دوران تحریم همیشه مشکلات خود را حل کرده و معطل تصمیم آمریکایی‌ها نمانده اما چون این موضوع حق ایران بوده و مصوبه قانونی وجود دارد باید با تخلف آمریکایی ها برخورد جدی صورت بگیرد.
بروجردی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم هیأت نظارت بر برجام تصمیم جدی در این زمینه بگیرد.
خانه ملت:رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: موافقت مجلس نمایندگان آمریکا درباره ممنوعیت فروش هواپیما به ایران نقض صریح برجام است.
علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موافقت مجلس نمایندگان آمریکا درباره ممنوعیت فروش هواپیما به ایران نقض صریح برجام است، اظهار داشت: باید اذعان کرد که فروش هواپیما به ایران در متن و پیوست برجام تصریح شده است.
با دوستان به اشتراک گذارید
نشر با ذکر منبع بلامانع است